1000 سند روستایی و شهری در ساوه صادر شد

ساوه - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه گفت: یکهزار فقره سند منازل روستائی و شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر سال جاری در این شهرستان صادر شد.

«اسماعیل کریمی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ‌ 150 فقره از این سندها در حوزه شهری و 850 فقره برای منازل روستایی صادر شده است.
وی توضیح داد: تامین مسکن محرومان یکی از برنامه های اولویت دار بنیاد مسکن ساوه است و در راستای تحقق این هدف‌ به 202 قطعه زمین متقاضیان واجد شرایط روستایی تسهیلات ویژه بهسازی مسکن تا سقف 250 میلیون ریال واگذار شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه اظهار داشت: هشت میلیارد و 750 میلیون ریال تسهیلات مقاوم سازی منازل در سال جاری به روستاییان این شهرستان پرداخت شده که در این راستا 35 واحد مسکونی روستایی در بخش های نوبران و مرکزی مقاوم سازی شده است.
کریمی ادامه داد: 600 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و 50 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض نیز در مدت یاد شده به متقاضیان پرداخت شده است.
وی افزود: این شهرستان روی گسل زلزله قرار دارد و بیشتر منازل روستایی آن نیز در زمره بافت فرسوده محسوب می شوند به همین دلیل بهسازی و مقاوم سازی منازل روستایی از امور ضروری است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه ادامه داد: سقف تسهیلات پرداختی در این زمینه برای هر خانواده 250 میلیون ریال است که در چهار مرحله و متناسب با پیشرفت در ساخت واگذار می شود ضمن اینکه برای ارایه این تسهیلات محدودیتی در تعداد متقاضیان وجود ندارد و حتی به ساکنان شهرهای زیر 25 هزار نفر مانند غرق آباد، نوبران و آوه نیز امکان بهره مندی از وام یاد شده وجود دارد.
کریمی افزود: طرح هادی روستای اکبرآباد قوشچی در بخش نوبران و روستاهای طرخوران، قلعک و عباس آباد نارباغی از توابع بخش مرکزی در دست اقدام است.
وی بیان کرد: طرح هادی در روستاهایی که دارای شرایط خاصی مانند تامین نشدن اعتبار در سال های گذشته، داشتن ساکنان دایمی و شرایط جمعیتی مانند روستاهای آقچه قلعه، فستق، کله دشت، بندنقین و دربند اجرا شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه عملیات جدول گذاری، زیرسازی، محوطه سازی و آسفالت را از مهمترین فعالیت های صورت گرفته در روستاهای مورد اشاره عنوان کرد.
کریمی توضیح داد: اجرای طرح هادی ‌برای روستاهای آق کهریز، بالقلو، امام آباد، احمدآباد، میچینک، اکبرآباد، مرادخانلو و قردین نیز پیش بینی شده است.
وی افزود: روستای چمران از توابع بخش نوبران نیز با اعتبار یک میلیارد ریال برای محوطه سازی به استان معرفی شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ساوه گفت: شماری از روستاهای مذکور به علت تخصیص ناکافی اعتبار در مرحله برگزاری مناقصه و مشخص شدن پیمانکار برای اجرای طرح هادی هستند.
138 روستای شهرستان دارای طرح هادی است و به گفته مسئولان با فعالیت های عمرانی و ایجاد فرصت های شغلی در مناطق روستایی،‌ افزون بر 30 هزار روستایی ساکن شهرها در روند مهاجرت معکوس به زادگاه خود برگشته اند.
9921/6539/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال