بازرسی بر حسن اجرای قانون کار در استان مرکزی افزایش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ظرفیت بازرسی و نظارت بر حسن اجرای قانون کار در این استان حدود 2 برابر افزایش یافته است.

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بازرسی و نظارت بر اجرای قانون کار از برنامه های اولویت دار است و این مهم تا پایان سال جاری افزایش چشمگیری پیدا می کند.
وی بیان کرد: 310 حادثه کاری در سال جاری بررسی شده و 15 نفر بر اثر این حوادث در استان مرکزی جان خود را از دست داده اند که این رقم در سال 96 33 نفربود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: آموزش ها ایمنی کار در این استان امسال به 61 دوره رسیده درحالیکه شمار آن در سال قبل 49 دوره بود.
آبایی هزاوه تصریح کرد: آموزش های ایمنی کار این استان در سطح کارفرمایی، کارگری، مسئولان ایمنی و ارزیابی ریسک برگزار شده و یکهزار و 869 نفر آموزش های لازم را فرا گرفته اند.
وی عنوان کرد: 23 نشست بدوی برای کمیته های سخت و زیان آور و 10 نشست تجدید نظر در سال جاری در استان مرکزی برگزار شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: یکهزار و 822 مورد مشکلات فردی و 2 مورد گروهی در نشست کمیته بدوی و 552 مورد مشکلات بدوی و یک مورد گروهی در کمیته تجدید نظر بررسی شده است.
استان مرکزی با 12 شهرستان دارای بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است و جمعیت کارگری آن نیز بیش از 300 هزار نفر است.
3005/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال