ساماندهی بافت فرسوده اراک با حضور بانک مسکن ارزشمند است

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی بافت فرسوده با حضور و بهره گیری از ظرفیت های بانک مسکن در اراک ارزشمند است و مصداق بارز تحقق وعده و برنامه های دولت محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، «علی اکبر کریمی» روز شنبه در نشست با مدیر عامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در مرکز سرمایه گذاری خارجی استان مرکزی در اراک افزود: ساماندهی بافت فرسوده از برنامه های اولویت دار دولت تدبیر و امید است و بهره گیری از ظرفیت ها و تسهیلات بانک مسکن در بافت فرسوده استان آهنگ این برنامه مهم را تند می کند.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های استان مرکزی و کلانشهر اراک نیاز است شرکت سرمایه گذاری الوند با بهره گیری از تمام ظرفیت در طرح های عمرانی و ساخت و سازهای کیفی و اصولی حضور فعال داشته باشد.
مدیر عامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن نیز در این نشست گفت: این شرکت در سال 69 آغاز به کار کرد و در این مدت 65 هزار واحد مسکونی با زیر بنای هشت میلیون متر مکعب با بهره گیری از مصالح با کیفیت ساخته شده و در اختیار اقشار مختلف مردم قرار گرفته است.
«روزبه ظهیری» افزود: 75 درصد ساخت و ساز های انجام شده در چند سال اخیر به منظور خدمت رسانی به اقشار کم درآمد جامعه برای اقشار متوسط و 10 درصد برای اقشار بالاتر از متوسط انجام شده است.
وی ادامه داد: یک میلیون و 500 هزار طرح سالانه به صورت متوسط در سطح کشور توسط شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن با بهره گیری از مصالح با کیفیت و مطابق سلایق مردم ساخته و تحویل می شود.
مدیر عامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن خاطر نشان کرد: یک میلیون و 400 هزار واحد مسکونی توسط این شرکت در بافت های فرسوده کشور ساخته شده و 2 هزار و 500 واحد در مرحله طراحی و اجرا است و یکهزار واحد نیز در دست مطالعه قرار دارد.
ظهیری گفت: بهره گیری از فناوری نوین و سرعت در ساخت و ساز از برنامه های اولویت دار شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 24 فرصت سرمایه گذاری جدید شهری برای حضور سرمایه گذاران در کلانشهر اراک تدوین شده است.
«حسن میرزاخانی» افزود: عمده سرمایه گذاری زیرساختی تهیه شده در کتاب فرصت های سرمایه گذاری استان مربوط به طرح های عمرانی شهری اراک است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر مصالح مورد نیاز در طرح های عمرانی و ساخت مسکن از داخل کشور تامین می شود وشع تحریم های ظالمانه علیه کشور تاثیری در این حوزه نداشته و این حوزه فرصت مناسبی برای حضور سرمایه گذاران داخلی است.
استان مرکزی با 29 هزار و 126 کیلومترمربع وسعت 12 شهرستان و 33 شهر را در خود جای داده است.
1955/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال