کار نصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در استان مرکزی کلید خورد

اراک - ایرنا - معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: اجرای طرح استفاده و نصب تجهیزات کم مصرف آب در ادارات، مدارس، خانگی و مساجد با هدف کاهش و مدیریت مصرف آب در این استان کلید خورد.

« بهمن آنالویی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح از مصوبات هیات دولت است که با هدف تامین شیرآلات کم مصرف برای مشترکان و دریافت اقساطی هزینه اجرایی می شود.
وی اظهار داشت: کارشناسان شرکت آب و فاضلاب استان با درخواست مشترکان نسبت به نصب شیرآب کم مصرف اقدام می کنند و بهای شیرهای کم مصرف روی قبض آب هر ماه آنان محاسبه می شود.
وی توضیح داد: مشترکانی که تمکن مالی دارند می توانند درخواست تعویض هر تعداد از شیرهای آب را داشته باشند و این درخواست از طریق شرکت آب و فاضلاب استان توسط شرکت های خدماتی به قیمت مناسب انجام می شود.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: این طرح بر اساس بند ب ماده ۲ قانون توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور اجرایی می‌شود.
آنالویی افزود: ادارات دولتی مکلف هستند مصرف آب را 20 درصد کاهش دهند در غیراین صورت بهای آب آن هابا تعرفه دو برابر محاسبه شده و جریمه می شوند.
وی اظهار داشت: کاهش مصرف آب با توجه به وضعیت منابع آبی از سیاست های وزارت نیرو و به تبع آن شرکت های آب و فاضلاب استان ها است.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: تجهیزات مذکور شامل وسایل کاهنده مصرف و فشار آب، افزایش دهنده سرعت خروجی آب (اسپری کننده)، کاهنده حجم مخزن، اندازه گیر جریان، سیستم تصفیه جریان و ابزار استفاده مجدد از آب است.
آنالویی افزود: سرانه مصرف آب در استان مرکزی در پنج سال اخیر 242 لیتر در شبانه روز بوده که با فرهنگ سازی به 210 لیتر رسید در حالیکه سرانه متعادل مصرف 150 لیتر در استان هدفگذاری شده است.
وی اظهار داشت: در شرایط کم آبی باید مدیریت سازگاری با مشکل را عملیاتی کرد و با بهره گیری از مشارکت مردمی با کمترین آسیب از وضعیت خاص عبور کرد.
447 هزار مشترک آب و 255 هزار مشترک فاضلاب در استان مرکزی از خدمات شبکه بهره مند می شوند.
6991/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال