یک میلیارد و 300 میلیون ریال برای بیمارستان خمین هزینه شد

خمین - ایرنا - سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین گفت: یک میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار امسال برای تجهیز تنها بیمارستان این شهرستان هزینه شد.

دکتر «محمدرضا امیربیگلو » روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اعتبار برای خرید و نصب سه دستگاه بررسی سلامت جنین (ان.اس.تی)، دستگاه جدید سونوگرافی، سه دستگاه مانیتور قلبی در اورژانس و 2 دستگاه مانیتورینگ مرکزی در بخش سی سی یو صرف شده است.
وی اظهارداشت: بخش زنان و زایمان بیمارستان امام خمینی(ره) به سه دستگاه بررسی سلامت جنین مجهز شد تا پزشکان متخصص و پرسنل مامایی این بیمارستان قادر به انجام تست NST (تست بدون استرس) شوند.
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره)خمین ادامه داد: تست با این دستگاه بدون هیچ استرسی برای مادر و جنین انجام می‌شود و از طریق آن سلامت جنین از نظر میزان حرکت، ضربان قلب و انقباضات رحم مادر بررسی و ثبت میشود.
دکتر امیربیگلو گفت: سیستم مانیتورینگ مرکزی ان.اس.تی، امکان مانیتورینگ خارجی جنین بدون ایجاد عوارض و صدمات احتمالی را فرآهم می‌آورد و صفحه نمایش این دستگاه قابلیت نمایش تمامی پارامتر‌های مانیتورینگ را به صورت عددی و گراف ممکن می کند.
وی اظهار داشت : این دستگاه با تشخیص به موقع مواردی همچون کاهش حرکات جنین، عملکرد غیرعادی جفت و مشکلات احتمالی با رشد جنین به افزایش سلامت مادر و نوزاد کمک می کند و حتی در کاهش عمل سزارین موثر است.
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین گفت: دستگاه جدید سونوگرافی نیز با توجه به اهمیت بخش های پاراکلینیکی در روند تشخیص بیماری نصب و راه اندازی شده وشمار امکانات تشخیصی سونوگرافی این بیمارستان به 2 دستگاه افزایش یافت.
دکتر امیر بیگلو ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای خرید این دستگاه از هیات امنای ارزی و اعتبارات داخلی تامین شده و سونوگرافی جدید از نظر کیفیت و قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری بسیار پیشرفته است.
وی افزود: با استفاده از این دستگاه انواع سونوگرافی های بارداری و زنان، شکم و دستگاه گوارش، کلیه، مثانه، کبد و سایر اعضای بدن با کیفیت، سرعت و دقت بهتری انجام می شود.
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین ادامه داد: سه دستگاه مانیتور قلبی در اورژانس و 2 دستگاه مانیتورینگ مرکزی در بخش سی سی یو برای نمایش سیگنال‌های حیاتی بیمار به ‌عنوان یکی از تجهیزات ضروری نصب شده است.
امیر بیگو افزود: این دستگاه ها برای نمایش علابم حیاتی بیمار به‌طور مستمر به‌کار می‌رود و اطلاعات مربوط به بیمار را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌کند و در شرایط نامطلوب به تیم پزشکی هشدار می‌دهد.
وی گفت: بخش سی سی یو بیمارستان 12خمین تخته است که 2 تخت به 724 (سکته های حاد مغزی ) اختصاص یافته است.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای 105 هزار نفر جمعیت است که دارای یک بیمارستان با خدمات درمانی و بستری است.
7277/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال