واقعه کربلا ضامن تداوم حیات اسلام است

ساوه - ایرنا - امام جمعه ساوه گفت: واقعه کربلا ضامن تداوم حیات اسلام است و رشادت های امام حسین (ع) و یارانش از جمله حضرت علی اصغر (ع) به ما درس ایستادگی و ایثارگری در برابر ظالمان را داد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» روز جمعه در آیین همایش شیرخوارگان حسینی با حضور اقشار مختلف مردم از جمله مادران و فرزندان شیرخوار ساوجی در مصلی امام علی (ع) این شهر افزود: نوع تحلیلی که از واقعه روز عاشورا در دشت کربلا از سوی ما ارائه می شود بسیار مهم است زیرا هرچه تحلیل ها عمیق تر باشد، دل های بیشتری را در عالم تسخیر و منجر به ترویج فرهنگ عاشورایی در جهان می شود.
وی اظهار داشت: حضرت علی اصغر(ع) به عنوان کوچکترین سرباز واقعه کربلا تلقی می شود و امروز الگویی برای جوانان محسوب می شود.
امام جمعه ساوه گفت: کربلا دارای پیام مقاومت و ایثارگری برای مردم جهان و محور وحدت و عامل تجمیع قلوب است.
حجت الاسلام حسینی گفت: پیروی از مکتب حسینی و پرورش فرزندانی برای حمایت از قیام امام زمان (عج) درس مهمی است که امروز باید از واقعه عاشورا گرفت.
وی افزود: اکنون که تهاجم فرهنگی و جنگ نرم جوانان ما را تهدید می کند و تربیت فرزندان بر مبنای آموزه ها و راه و مکتب اهل بیت (ع) با سبک زندگی اسلامی یکی از ضرورت های جامعه است.
شهرستان ساوه با بیش از 285 هزار نفر جمعیت دومین کانون جمعیتی استان مرکزی است.
6539/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال