همایش شیرخوارگان حسینی در اراک برگزار شد

اراک - ایرنا - همایش شیرخوارگان حسینی اراک روز جمعه همزمان با سراسر کشور در چهارمین روز از ماه محرم الحرام به یاد شهید 6 ماهه دشت کربلا حضرت علی اصغر(ع) در مصلی بیت المقدس این شهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مادران عزادار اراکی در این همایش مذهبی با پوشاندن لباس های سیاه و بستن سربندهای سبز یا حضرت علی اصغر(ع) به پیشانی نوزادان خود به یاد 6 ماه امام حسین (ع) بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.
در این آیین معنوی مداحان در رثای اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، مرثیه سرایی کردند و مادران عزادار حسینی نیز با خواندن لالایی یاد شهید خردسال مظلوم دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) را گرامی داشتند.
مادران با چشمان اشک آلود و چهره های غمگین فرزندان شیرخواره خود را بالای سرگرفته بودند و با دل های شکسته برای عاقبت بخیری فرزندان خود دعا کردند.
یک واعظ و مدرس علوم دینی در این آیین گفت: پیامبر (ص) فرمودند فرزند پاره تن پدر و مادر در زمین است و والدین باید تا حد امکان به فرزندان خود محبت داشته باشند.
حجت الاسلام «هادی هدایت » افزود: محبت پدر و مادر به فرزند موجب عزت دادن به او می شود و فرزندانی که از محبت والدین برخوردارند، کمتر دچار گناه و آسیب می شوند.
وی بیان کرد: والدین باید از سنین پایین فرزندان خود را با زندگی ائمه اطهار (ع) آشنا کنند.
این استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: سنین هفت تا ۱۴ سالگی مهمترین سن تربیت کودکان است که والدین باید همه تلاش خود را برای تربیت صحیح فرزندان به کار گیرند.
حجت الاسلام هدایت اظهار کرد: نماز یکی از بهترین راه ها برای دوری از گناه و رسیدن به سعادت است و آموزش نماز نیز باید از سنین پایین به کودکان آموزش داده شود.
آیین معنوی شیرخوارگان حسینی در همه نقاط استان مرکزی از جمله توابع شهرستان اراک برگزار شد.
3005/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال