100 درصد سهم ورزش ادارات استان مرکزی جذب شد

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: 100 درصدسهم ورزش از اعتبارات دستگاه های دولتی این استان جذب شده است.

«فتح الله حقیقی» شامگاه یکشنبه در آیین بدرقه ورزشکاران استان مرکزی به بازی های آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا اندونزی 2018، افزود: بر اساس تبصره ماده 50 قانون ادارات و دستگاه های دولتی می توانند یک درصد از اعتبارات خود را به امر ورزش اختصاص دهند.
وی ادامه داد: از سال 80 تا کنون مبلغی از محل اعتبار دستگاه های دولتی استان مرکزی به اداره ورزش و جوانان استان پرداخت نشده است در صورتی که امسال با پیگیری های استاندار مرکزی، یک درصد سهم ورزش از اعتبارات دستگاه ها اخذ و به اداره ورزش و جوانان پرداخت شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: امسال در راستای توسعه ورزش قهرمانی استان نیز 130 میلیارد ریال از محل 27 صدم درصد ارزش افزوده به اداره کل ورزش و جوانان استان اختصاص یافته است.
حقیقی، ایجاد خانه جوان در شهرستان ها را از برنامه های استانداری مرکزی عنوان کرد و گفت: بهره برداری از خانه جوان شهرستان اراک در راستای حفظ جایگاه جوانان و تحقق حقوق شهروندی سال گذشته آغاز شد و خانه جوان شهرستان های ساوه، خمین و محلات نیز تا پایان سال بهره برداری می شود.
وی یادآور شد: سرانه ورزشی در استان مرکزی هشت دهم متر مربع است که این رقم نسبت به متوسط سرانه کشور 2 دهم متر مربع کمتر است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: این استان با وجود کمبود فضای ورزشی و با تلاش ورزشکاران، مربیان و مسئولان توانسته است 13 ورزشکار به بازی های آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا اندونزی 2018 اعزام کند.
حقیقی گفت: افزایش سرانه ورزش در استان مرکزی برای بهبود جایگاه ورزش و دسترسی هرچه آسانتر مردم به این فضاها باید در دستور کار مسئولان استانی قرار گیرد.
وی از پرداخت پاداش استانداری مرکزی به مدال آوران استان در بازی های آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا اندونزی 2018 خبر داد و افزود: به ورزشکارانی که موفق به کسب مدال طلای این دوره از مسابقات شوند، 200 میلیون ریال، نقره 150 میلیون ریال و برنز 100 میلیون ریال از طرف استانداری استان پرداخت می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 31 ورزشکار این استان امسال به اردوهای بازی های آسیایی راه یافتند که پنج نفر آنان در شرایط نابرابر از این اردوها خط خوردند.
عابد حقدادی افزود: 13 ورزشکار استان مرکزی امسال به بازی های آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا اندونزی 2018 راه یافتند که این مهم کارنامه قابل قبولی برای استان است.
24 هزار و 667 ورزشکار زن و 41 هزار و 662 ورزشکار مرد به صورت سازمان یافته در رشته های مختلف استان مرکزی فعالیت دارند.
211 ورزشگاه و اماکن ورزشی زیر نظر ورزش و جوانان استان مرکزی، 373 ورزشگاه بخش خصوصی و 182 ورزشگاه دولتی در استان مرکزی وجود دارد.
29 تیم ورزشی از استان مرکزی در لیگ برتر، 25 تیم در لیگ دسته یک، پنج تیم در لیک دسته 2 و هفت تیم در لیگ دسته سه حضور دارند.
1955/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال