ساخت مجتمع فرهنگی تامین اجتماعی اراک تسریع شود

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: شتاب بخشی در ساخت مجتمع فرهنگی تامین اجتماعی شهرستان اراک در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، سید علی آقازاده روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره) اراک افزود: با توجه به صنعتی بودن شهرستان اراک ایجاد درمانگاه تخصصی بیمارستان امام خمینی(ره) و مجتمع فرهنگی تامین اجتماعی در این شهرستان برای افزایش خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم از نیازهای ضروری است.
وی ادامه داد: امید است با همکاری و همراهی مسئولان استان مرکزی و شهرستان اراک در مدت 2 هفته آینده عملیات اجرایی این طرح ها آغاز شود.
استاندار مرکزی با یادآوری بازسازی بخش های سی سی یو و آی سی یو بیمارستان امام خمینی(ره) اراک گفت: با اجرای این طرح زیر بنای این بخش ها از 600 متر به 750 متر و تخت های آنها از هشت تخت به 12 تخت افزایش می یابد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در سخنانی گفت: اداره کل تامین اجتماعی این استان سالانه حدود 16 هزار میلیارد ریال در بخش بیمه ای درآمد کسب کرده و 16 هزار و 200 میلیارد ریال برای ارائه خدمت به بیمه شدگان در بخش های مختلف به جزء درمان هزینه می کند.
محمد رضا بیدهندی افزود: 930 هزار نفر شامل 65 درصد جمعیت یک میلیون و 400 هزار نفری این استان تحت پوشش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
وی ادامه داد: اداره کل تامین اجتماعی استان مرکزی از نظر افراد تحت پوشش رتبه ششم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی افزود: اکنون 88 هزار بازنشسته از خدمات تامین اجتماعی این استان بهره مند می شوند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در این آیین گفت: سازمان تامین اجتماعی با سه بیمارستان ملکی در شهرستان های اراک، ساوه و شازند و هشت مرکز درمانی در شهرستان های مختلف به جمعیت تحت پوشش و مردم استان خدمات درمانی ارائه می کند.
دکتر ثریا پازوکی افزود: کمبود رادیولوژیست یکی از مشکلات بیمارستان امام خمینی (ره) اراک است که با حمایت های استانداری این معضل برطرف می شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی یاد آور شد: 15 هزار نفر سال گذشته به بخش ام آر آی بیمارستان امام خمینی(ره) اراک مراجعه و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کردند.
پازوکی ضریب اشغال تخت های بیمارستان امام خمینی(ره) اراک را حدود 90 درصد عنوان کرد و گفت: 144 تخت در این بیمارستان وجود داشته و اکنون 160 بیمار در این بیمارستان بستری هستند.
وی ادامه داد: سال گذشته یک میلیون نفر به بخش سرپایی بیمارستان امام خمینی(ره) اراک مراجعه کرده اند و خدمات درمانی دریافت کردند.
خدمات درمانی تامین اجتماعی استان مرکزی از طریق سه مرکز درمانی در ساوه، اراک و شازند و هفت درمانگاه فعال انجام می شود.
297 هزار و 806 نفر از جمعیت استان مرکزی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند که با احتساب افراد تبعی شمار بیمه شدگان این استان به 773 هزار و 343 نفر می رسد.
خدمات درمانی تامین اجتماعی در استان مرکزی از طریق سه واحد بیمارستانی در اراک، ساوه و شازند و هفت درمانگاه فعال انجام می شود.
1955/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال