ظرفیت اشتغال فراگیر در استان مرکزی جدی گرفته شود

اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: ظرفیت اشتغال فراگیر در این استان کمتر مورد توجه قرار گرفته که باید از آن نهایت بهره را برد.

به گزارش ایرنا، سعید فرخی روز چهارشنبه در کمیته منتخب کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در اراک افزود: در شرایط اقتصادی فعلی توجه به اشتغال فراگیر یکی از راه های مهم برای کاهش بیکاری و افزایش اشتغال در جامعه است.
وی بیان کرد: نظارت بر روند تسهیلات اشتغال فراگیر و بازپرداخت این تسهیلات نیز امری ضروری است که در استان مرکزی با جدیت دنبال می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: سهم تسهیلات اشتغال فراگیر این استان از محل تبصره 18 بودجه سال 96 به میزان 2 هزار و 910 میلیارد ریال ابلاغ شده که تاکنون 348 طرح به مبلغ 2 هزار و 780 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده است.
محمد تقی آبایی هزاوه افزود: تعداد طرح های معرفی شده به بانک های عامل، 96 درصد از رقم ابلاغی است اما در بانک های عامل 19 طرح با اعتباری بالغ بر 850 میلیارد ریال معادل 30 درصد رقم تخصیصی مصوب شده است.
وی بیان کرد: انتظار است بانک های عامل در پرداخت به موقع این تسهیلات تلاش ویژه ای به کار گیرند.
در نشست کمیته منتخب کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی 370 میلیارد ریال اعتبار اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و 135 میلیارد ریال اعتبار اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت بهزیستی استان مرکزی از محل بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 97 توزیع شهرستانی به بانک ها عامل ابلاغ شد و مقرر شد این تسهیلات از اواخر تیرماه جاری به متقاضیان پرداخت شود.
در این نشست پرداخت 145 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی استان مرکزی نیز به بانک های ملی، صادرات و تجارت این استان ابلاغ شد.
استان مرکزی دارای با بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت در سه سال گذشته پایین ترین نرخ بیکاری کشور را به خود اختصاص داده است.
3005/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال