178 هزارحافظ قرآن در استان مرکزی تربیت می شود

خمین - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: تربیت 178 هزار حافظ قرآن به منظور تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر پرورش 10 میلیون حافظ قرآن در استان مرکزی هدفگذاری شده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام صفر قربان پور روز سه شنبه در نشست هماهنگی برگزاری پنجمین جشنواره قرآنی گلهای محمدی(ص) و گل های فاطمی (س) در فرمانداری خمین، افزود: براساس توزیع شورایعالی توسعه قرآنی تا سال 1414 باید 10 میلیون حافظ قرآنب در استان مرکزی تربیت شودکه تحقق این مهم به نیروی تخصصی و همکاری نهادها نیاز دارد.
وی ادامه داد: تربیت حافظان قرآن از اقدامات شورای توسعه قرآن کشور برای نشر مفاهیم بکر و عمیق کلام وحی و مبانی و مفاهیم آیات الهی است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به جامعیت قرآن اظهار داشت: این کتاب آسمانی برای تمام اقشار جامعه است و همه وظیفه دارند برای گسترش ارزش های آن تلاش کنند.
حجت الاسلام قربان پور گفت: با حمایت خیران قرآنی در سال گذشته 70 جلد کتاب قرآن در استان چاپ و توزیع شد.
وی تاکید کرد: حمایت خیران نباید به ساخت و ساز مراکز قرآنی محدود شود بلکه باید در نمامی زوایا و فعالیت های قرانی باشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان افزود: در حیات 40 ساله انقلاب اسلامی کارهای ماندگاری در حوزه قرآنی انجام شده و مهار آسیب های اجتماعی ، معضلات خانوادگی و مفاسد اقتصادی در جامعه با قران میسر است
حجت الاسلام قربان پور با اشاره به برگزاری چهار دوره موفق جشنواره قرآنی گل های محمدی (ص) و گل های فاطمی (س) در استان، گفت: این جشنواره با ایجاد فضای قرآنی در جامعه، انجام کارها ارزشی، توسعه نشاط اجتماعی و پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی برگزار می شود.
وی تصریح کرد: در این جشنواره استعدادهای قرآنی در زمینه های مختلف آوایی و هنری شناسایی می شوند و با حضور اساتید برجسته کشوری این اساتید پرورش می یابند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خاطرنشان کرد: جشنواره گل های محمدی(ص) و گل های فاطمی(س) با رویکرد آموزش، مسابقه و همایش در رشته های قرائت، حفظ و مفاهیم قرآن کریم، خوشنویسی و نقاشی با مضامین قرآنی در گروه سنی 6 تا 18 سال از اول تیر تا پانزدهم مرداد امسال در استان برگزار می شود.
حجت الاسلام قربان پور گفت: پیش بینی می شود امسال 10 هزار نفر در پنجمین جشنواره گل های محمدی(ص) و گل های فاطمی(س) در رشته های آوایی و هنری شرکت کنند.
وی تاکید کرد: برای عملیاتی کردن مبانی قرآنی در سطح جامعه باید از اقدامات صوری و موازی کاری پرهیز شود.
فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: هزار و 100 نفر در سال گذشته در 27 رشته جشنواره گل های محمدی و گل های فاطمی خمین شرکت کردند.
احمد طهرانی افزود: 450 نفر در رشته های هنری و 650 نفر در رشته های آوایی این جشنواره شرکت کردند.
وی ادامه داد: این شهرستان از لحاظ کمی جایگاه خوبی در زمینه قرآنی دارد اما، از نظر کیفی نتوانسته به جایگاه مطلوب خود دست یابد.
فرماندار خمین تاکید کرد: تحقق افزایش کیفیت فعالیت های مراکز قرآنی همکاری تمام نهادهای متولی فرهنگی و قرآنی را نیاز دارد.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: در تربیت اخلاقی و اعتقادی دانش آموزان به منظور هویت یابی، مفاهیم قرآنی موضوع اصلی و زیربنایی است.
علی شیرخانی با اشاره به کسب رتبه سوم کشوردر پژوهش های قرآنی پارسال توسط دانش آموزان استان مرکزی، افزود: به دلیل تعطیلی دارالقرآن های آموزش و پرورش در سال های گذشته این استان در رشته های آوایی حفظ و قرائت در جایگاه مناسبی نیست.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش استان تصریح کرد: برگزاری جشنواره قرآنی جریان سازی در جامعه و خانواده با هدف ایجاد فضای قرآنی است.
شیرخانی اظهار داشت: رویکرد خیران مدرسه ساز از سخت افزاری به نرم افزاری و ایجاد بسترهای فعالیت های تربیتی و پرورشی تغییر کرده است.
مرحله استانی مسابقه جشنواره قرآنی گل های محمدی و گل های فاطمی و تقدیر از نفرات برتر شهرستانها نیمه اول شهریور ماه در دلیجان برگزار می شود.
7277/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال