راهپیمایی روز قدس در استان مرکزی برگزار شد

اراک - ایرنا - راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در 121 نقطه شهری و روستایی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مردم روزه‌دار استان مرکزی با حضور پرشور خود مسیرهای از پیش اعلام شده‌ راهپیمایی را در نقاط مختلف این استان پیمودند و در صفوف به هم فشرده انزجارشان را از رژیم صهیونیستی اسرائیل فریاد زدند.
قشرهای مختلف مردم با وجود گرمای هوا درحالی که تصاویر امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، قدس شریف و دست نوشته هایی با مضامین حمایت از فلسطین را در دست داشتند با سردادن شعارهایی خواهان پایان اشغالگری در سرزمین فلسطین شدند.
راهپیمایان قدس در استان مرکزی شعارهای الله اکبر خامنه ای رهبر، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا، خامنه ای رهبر مسلمین است، وارث و افتخار مومنین است و ما پیروان حیدریم، فداییان رهبریم را سردادند و نامشروع بودن رژیم جعلی اسرائیل را بار دیگر محکوم کردند.
راهپیمایی روز قدس در شهر اراک از ساعت 11 صبح روز جمعه از میدان شهدا آغاز شد و شرکت کنندگان در این راهپیمایی پس از پیمودن مسیر پل خیبر، خیابان محسنی، خیابان شیخ فضل الله نوری تا مصلای بیت‌المقدس این شهر تجمع کردند.
برپایی نمایشگاه های عکس و کاریکاتور و ایستگاه نقاشی در مسیر راهپیمایی، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، چاپ و توزیع اقلام فرهنگی و برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی با محوریت مقاومت مردم فلسطین و قدس شریف از جمله برنامه های جانبی در مسیر راهپیمایی روز قدس در نقاط مختلف استان بود.
در پایان راهپیمایی وحدت بخش روز قدس در کلانشهر اراک قطعنامه ای در 9 بند قرائت شد که شرکت کنندگان با فریاد الله اکبر مهر تائید بر آن گذاشتند.
محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس، لزوم تقویت وحدت کشورهای اسلامی در قبال کشتار وحشیانه اسرائیل در نوار غزه، تاکید بر پایان محاصره فلسطینیان و محکومیت سکوت مجامع بین المللی و برخی کشورهای منطقه در برابر جنایات اسرائیل از بندهای این قطعنامه بود.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرهای خمین، محلات، دلیجان، آشتیان، تفرش، فراهان، خنداب، کمیجان، ساوه، زرندیه و شازند در این مناطق نیز راهپیمایی روز قدس با حضور پرتعداد مردم از اقشار مختلف برگزار شده است.
استان مرکزی با 12 شهرستان و 34 شهر در قلب ایران قرار گرفته است.
1955/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال