ظرفیت گردشگری عامل تحول اقتصادی روستاهای استان مرکزی است

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: روستاهای استان مرکزی از ظرفیت بالایی در گردشگری برخوردار هستند که تکیه بر این ظرفیت عامل تحول در اقتصاد روستایی و بهبود معیشت روستاییان می شود.

علی اکبر کریمی روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات روستاهای مرزیجران، مهرآباد، هزاوه و داین با حضور فرماندار و مدیران شهرستان اراک، افزود: زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت گردشگری روستایی باید تقویت شودو تبدیل این ظرفیت به عامل درآمدزایی در روستاها باید به صورت جدی مد نظر باشد.
وی ادامه داد: روستاهای مرزیجران، مهرآباد، هزاوه و داین از جمله روستاهای پرجمعیت با ظرفیت های اقتصادی و گردشگری استان مرکزی است که با مشکلاتی در حوزه های مختلف راه، بهسازی قنوات و اجرای طرح هادی روبه رو هستند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز است که کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبار مشخصی برای رفع این مشکلات تعیین و فرآیند هزنیه کرد آن در ماه های آینده تعیین شود.
کریمی افزود: از محل بودجه سال گذشته اعتباراتی برای رفع برخی از مشکلات و مسائل روستاهای مرزیجران، مهرآباد، هزاوه و داین اختصاص یافته است که اقداماتی در این خصوص در حال انجام است.
استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در خانه ملت دارد که دو جایگاه آن مربوط به نمایندگان اراک، کمیجان و خنداب است.
1955/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال