هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

نامه اراک: انگشت اتهام به سمت کشاورزی سنتی

انگشت اتهام به سمت کشاورزی سنتی، یکی از عنوان های خبری شماره 27 هفته نامه اراک است که به موضوع اضافه برداشت آب در بخش کشاورزی پرداخته است.

با گذران زمستان بی برف، بهاری سرسبز دور از انتظاربود اما بارش های بهاری دشت های استان را روحی دوباره بخشید و ذخیره آب پشت سد ساوه را با 56 میلیون متر مکعب رساند و استان مرکزی را از لیست سیاه پنج استان بحران کمبود آب خارج کرد.
مسئولان استان مرکزی باید اقدام های لازم در سال جاری را برای مدیریت مصرف آب آشامیدنی و کشاورزی طراحی و اجرا کنند و از سویی مردم و کشاورزان نیز برای جلوگیری از حاد شدن کم آبی در ماه های گرم سال همانند گذشته در صرفه جویی بکوشند.
80 درصد کسری مخازن استان مربوط به برداشت آب از چاه های غیرمجاز و اضافه برداشت در چاه های کشاورزی مربوز می شودو با مدیریت بهینه مصرف در بخش کشاورزی می توان مشکل کسری مخزن استان حل کرد.
رعایت نکردن ساعت کارکرد چاه های کشاورزی سالانه 175 میلیون مترمکعب اضافه برداشت از سفره های آب زیرزمینی استان را به همراه دارد.
آغاز کار شورای مهارت در استان مرکزی، توصیه های طب اسلامی برای روزه داران و پوشش 95 درصدی تلفن همراه در جاده ها و نقاط روستایی استان مرکزی از دیگر عنوان های خبری هفته نامه اراک است.
این هفته نامه با مشی اجتماعی و اقتصادی با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی سمیه بصیرت در گستره استان مرکزی توزیع می شود.
استان مرکزی دارای سه روزنامه، 32 هفته نامه، 13 دو هفته نامه، 16 ماهنامه، سه 2 ماهنامه، 18 فصل نامه و 2 فصلنامه است.
6991/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال