دمای هوا در استان مرکزی کاهش می یابد

اراک - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوا در نقاط مختلف این استان فردا (سه شنبه) به طور میانگین سه تا پنج درجه سانتیگراد سردتر می شود.

رضا مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه های پیش یابی هوا نشان می دهد به دلیل ریزش هوای سرد از عرض های شمالی به کشور، دمای هوا روز سه شنبه در مناطق مرکزی کشور کاهش دارد.
وی بیان کرد: دمای هوا در برخی از نقاط استان مرکزی به ویژه مناطق شمالی این استان در روز سه شنبه به زیر صفر خواهد رسید که انتظار می رود کشاورزان توصیه و اقدام های پیشگیرانه لازم را مد نظر قرار دهند.
مرادی عنوان کرد: پیش بینی شده بارش در برخی از مناطق سردسیر و ارتفاعات استان مرکزی در 24 ساعت آینده به صورت برف باشد.
وی گفت: ناپایداری های اخیر در این استان تا 24ساعت آینده تداوم دارد و شدت بارش ها در ساعات بعدازظهر روزهای سه شنبه و چهارشنبه بیشتر است که احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در برخی از مناطق این منطقه نیز دور از انتظار نیست.
مرادی عنوان کرد: بیشترین میزان بارش استان مرکزی در شبانه روز اخیر با 30 و سه دهم میلیمتر در غرق آباد ساوه گزارش شده است.
وی گفت: در این مدت در آشتیان 9 و نیم میلیمتر، در اراک سه و 2 دهم میلیمتر، در تفرش هشت و 9 دهم میلیمتر، در خمین چهار دهم میلیمتر، در خنداب چهار و نیم میلیمتر، در دلیجان یک میلیمتر ، در ساوه 11 و یک دهم میلیمتر، در شازند پنج و 2 دهم میلیمتر د، در کمیجان 12 و هفت دهم میلیمتر، در محلات چهار و 6 دهم میلیمتر، در مامونیه 15 و هشت دهم میلیمتر و در فرمهین هفت و هشت دهم میلیمتر بارندگی شده است.
در سال زراعی جاری (اول مهرماه سال 96) تاکنون بیش از 100 میلیمتر بارندگی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
3005/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال