هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

هفته نامه سپهر: کالای ایرانی محور زنجیره اقتصاد مقاومتی

مصرف کالای ایرانی محور اصلی زنجیره اقتصاد مقاومتی از عنوان های خبری شماره 2 هفته نامه سپهر استان مرکزی است که به قلم پیمانه کریمی به رشته تحریر درآمده و نواقص و مشکلات استقبال کم از کالای ایرانی در آن به نقد و کنکاش گذاشته شده است.

نامگذاری سال 79 به نام حمایت از کالای ایرانی نقطه امیدی برای بهبود فضای کسب و کار و افزاش اقبال عمومی از خرید کالای با کیفیت ایرانی است.
دولت باید به منظور تشویق سرمایه گذاران و تولیدکنندگان، تسهیلات باسود کم را در اختیار تولید کنندگان قرار دهد و قوانین دست و پا گیر را از طریق ایجاد پنجره واحد در هر استان کاهش دهد.
برای تشویق تولیدکنندگان در تولید کالای صادرات محور و با کیفیت برنامه هدفمندی نیاز است و تکرار شعار سال و برگزاری همایش کافی نیست ،مسئولان باید به صف اقدامات عملی در این خصوص بپیوندند و تدابیر لازم برای حمایت همه جانبه از تولید داخلی ایرانی در دستور کار قراردهند.
استاندار مرکزی نیز حمایت از کالای ایرانی را عامل مهم اشتغال و رونق تولید معرفی کرده است و از نگاه وی همه افراد جامعه و دستگاه های اجرایی باید در راستای حمایت از شعار سال و حمایت از کالای ایرانی تلاش کنند.
سیدعلی آقازاده معتقد است که نامگذاری سال های اخیر توسط مقام معظم رهبری در راستای رونق اقتصادی، اشتغال و بهبود وضعیت معیشت مردم و برای اعتلای اقتصادی کشور بوده است.
وی بر این باور است که باید همه مسئولان در راستای شعار سال حر کت کنند تا شاهد تحقق یافتن اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی و اجرای سیاست های تدبیر و امید بود.
افزایش 46 درصدی صادرات در استان مرکزی، پرداخت یک هزار و 572 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان، کاهش 80 درصدی ورودی آب به سدهای استان مرکزی و برگزاری اولین جشنواره گل لاله در استان مرکزی از دیگر عنوان های خبری هفته نامه سپهر مرکزی است.
هفته نامه سپهر مرکزی به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی حسین جعفری منتشر می شود.
استان مرکزی دارای سه روزنامه، 32 هفته نامه، 13 دو هفته نامه،19ماهنامه و 2 ماهنامه، 18 فصل نامه و 2 فصلنامه است.
6991/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال