پارسال 18 بانوی استان مرکزی عضو تیم ملی شدند

اراک - ایرنا - مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: پارسال 18 نفر از بانوان ورزشکار این استان در هفت رشته ورزشی به عضویت تیم ملی جمهوری اسلامی درآمدند.

مهین علی بخشی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد در مقایسه با سال 95، افزایش بیش از 2 برابری داشته است.
وی بیان کرد: پارسال 55 بانوی ورزشکار این استان در 17 رشته ورزشی به اردوهای تیم ملی دعوت شدند که این آمار در سال 95 به 45 نفر رسید.
مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: تعداد بانوان ورزشکار سازمان یافته این استان از 26 هزار و 980 نفر در سال 95 به 29 هزار 300 نفر در سال 96 رسید.
علی بخشی اظهار کرد: پارسال پنج هزار و 985 بانوی مربی و 2 هزار و 530 داور زن در این استان تحت آموزش های مختلف قرار گرفتند.
وی گفت: چهار نفر از بانوان مربی این استان پارسال مسئولیت تیم ملی را عهده دار بودند و سه داور زن استان مرکزی نیز دیدارهای ملی را قضاوت کردند.
مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی اضافه کرد: پارسال بانوان ورزشکار این استان در رقابت های انفرادی کشور 26 مدال طلا، 20مدال نقره و 19 مدال برنز و در رقابت های تیمی، چهار مدال طلا، چهار مدل نقره و 10 مدال برنز به دست آوردند.
علی بخشی بیان کرد: کسب 2 مدال نقره و چهار مدال برنز در رقابت های انفرادی آسیایی، یک مدال طلا و یک مدال برنز در رقابت های انفرادی جهانی و یک مدال نقره و یک مدال برنز در رقابت های انفرادی بین المللی از دیگر توفیقات به دست آمده توسط بانوان ورزشکار این استان در سال گذشته است.
وی گفت: پارسال 620 مسابقه در سطح استان مرکزی برگزار شد و 23 دوره از مسابقات منطقه ای و کشوری بانوان نیز به میزبانی این استان بود.
مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی افزود: پارسال 33 جشنواره مختلف ورزش بانوان در این استان برگزار شد که 703 هزار و 724 نفر در این رویدادها شرکت کردند.
علی بخشی یادآور شد: پارسال 55 جشنواره بازی های بومی و محلی در روستاهای این استان برگزار شد که از این تعداد 30 جشنواره ویژه بانوان بود و 57 هزار و 340 نفر از زنان روستایی در این جشنواره ها شرکت کردند.
وی تصریح کرد: سهم اعتباری هیات های ورزشی بانوان استان مرکزی در سال گذشته از 30 درصد به 50 درصد رسید.
29 هزار و 300 بانوی ورزشکار استان مرکزی در 43 رشته ورزشی به صورت سازمان یافته فعالیت دارند.
3005/3075/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال