استاندار مرکزی

افزایش 30 درصدی صادرات غیرنفتی در استان مرکزی هدفگذاری شد

خمین - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: افزایش 30 درصدی صادرات محصولات غیرنفتی این استان در سال آتی هدفگذاری شده و پیش بینی می شود که درآمد صادراتی استان به مرز یک میلیارد و 300 میلیون دلار برسد.

سید علی آقازاده عصر روز سه شنبه در آیین معارفه فرماندار محلات، افزود: امسال صادرات غیرنفتی این استان، حدود یک میلیارد دلار بود.
وی اظهارکرد: تلاش دولت تدبیر و امید در سال جاری همگامی با فرامین رهبرمعظم انقلاب اسلامی در تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بود.
استاندار مرکزی افزود: عملکرد دولت در زمینه اهداف اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و اشتغالزایی قابل دفاع است و دستاوردهای مناسبی به ویژه در حمایت از واحدهای بحران زده و اشتغال روستایی وجود دارد.
آقازاده افزود: رشد اقتصادی و کنترل نرخ بیکاری در شرایطی حاصل شد که کشور از نظر سیاسی با تهدید و تحریم های متعددی مواجه بود.
وی بیان کرد: در زمینه کاهش نرخ بیکاری برنامه های کیفی و کاربردی در استان مرکزی تدارک دیده شده است.
استاندار مرکزی ادامه داد: این استان در زمینه پایین بودن نرخ بیکاری و تک رقمی بودن این شاخص، در زمره سه استان نخست کشور است و این دستاوردی است که با تلاش همه کارآفرینان، تولید کنندگان و سرمایه گذاران حاصل شده است.
استاندار مرکزی گفت: مسئولان در استان با انرژی مضاعف از آمادگی کامل برای تحقق منویات رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید برخوردار هستند.
آقازاده در بخش دیگری از سخنانش بر توانمندی های شهرستان محلات در حوزه سنگ نما، گل و گیاهان زینتی و گردشگری تاکید کرد و گفت: این شهرستان موقعیت های ویژه ای دارد که باید در ساختار توسعه منطقه ای و استانی به صورت پرنگ و هدفمند دیده شود و رشد کند.
وی افزود: تمکین به قانون و وحدت رویه اجرایی از سوی دستگاه های اجرایی در استان مرکزی ضروری است.
استاندار مرکزی اضافه کرد: با برگزاری نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی در محلات بسیاری از موانع سرمایه گذاری و رونق تولید در این شهرستان رفع شده است.
آقازاده افزود: تلاش می شود در حد توان مشکلات تولید در بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی در محلات رفع شود .
در این آیین حسن قمری به عنوان فرماندار محلات معرفی و از خدمات محمد کردی فرماندار سابق این شهرستان تجلیل شد.
شهرستان محلات از توابع استان مرکزی دارای 55 هزار نفر جمعیت است و قطب تولید سنگ نما، ماهیان زینتی، گل و گیاهان زینتی و تریکو کشور محسوب می شود.
7277/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال