فرهنگ سازی ضمانت مقابله اصولی با مواد مخدر است

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: ضمانت موفقیت در مقابله با مواد مخدر با فرهنگ سازی و مداخله هدفمند اجتماعی کامل می شود.

به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی، افزود: ایجاد حساسیت در خانواده ها، فرهنگ سازی و اجتماعی کردن مبارزه با مصرف مواد مخدر از راه های کلیدی است که باید با حساسیت گسترش یابد.
وی ادامه داد: مبارزه با مواد مخدر با سیاه نمایی، فرافکنی و تشویش افکار عمومی امکان پذیر نیست بلکه موفقیت در این امر خطیر در گرو تقویت خرد جمعی و یکپارچگی ملی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اضافه کرد: سازمان های مردم نهاد اقدام های مناسبی را در راستای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد و کاهش مصرف مواد مخدر انجام داده اند و باید این مشارکت روز به روز تقویت شود.
وی اظهار کرد: آموزش صحیح استفاده جوانان از شبکه های مجازی می تواند نقش موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشد و باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد با مشارکت جوانان، روحانیان و دانشگاهیان در این زمینه استفاده کرد.
حقیقی افزود: با توجه به وجود مراکز درمان مدار ترک اعتیاد در استان مرکزی باید بررسی لازم در خصوص توزیع مکانی آن از لحاظ مناطق آسیب خیز و مجوز فعالیت به تناسب این مناطق اقدام شود و همکاری های لازم برای صدور مجوز برای مناطق آسیب خیز صورت بگیرد.
از ابتدای سال جاری تا کنون هفت تن انواع مواد مخدر در نقاط مختلف استان مرکزی کشف شده است.
3017/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال