تفکر شهادت سرمایه نرم انقلاب اسلامی است

خمین - ایرنا - مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی در امور شاهد و ایثارگران گفت: تفکر شهادت سرمایه نرم انقلاب اسلامی است و شهدا با جانفشانی خود به کشور اقتدار و سربلندی دادند.

علی حمزه لوئیان روز سه شنبه در یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی خمین به مناسبت روز شهید (22 اسفند)، افزود: 36 هزار دانش آموز و چهار هزار فرهنگی در کشور به مقام رفیع شهادت نایل آمده اند که در این زمینه استان مرکزی 950 شهید دانش آموز و 181 شهید فرهنگی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
وی بیان کرد: 176 دانش آموز و 34 فرهنگی از گردان های خمین در هشت سال جنگ تحمیلی به مقام والای شهادت نایل آمدند.
حمزه لوئیان ادامه داد: 15 هزار نفر از زادگاه امام راحل به جبهه حق علیه باطل اعزام شدند و گردان های اعزامی از خمین در دوران دفاع مقدس در زمره بهترین گردان ها بودند که همواره در عملیات های مختلف خط شکنی می کردند.
مشاور مدیر کل آموزش وپرورش استان مرکزی گفت: 40 یادواره شهدای دانش آموزی با مشارکت مدارس شاهد در سال جاری در این استان برگزار شده است.
حمزه لوئیان اظهار کرد: نصب نمادها و تندیس شهدا در مدارس و اجرای برنامه و متنوع فرهنگ شهادت از اقداماتی است که امسال در استان انجام شده است.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای 105 هزار نفر جمعیت است که یک هزار شهید، 90 آزاده و 2 هزار و 500 جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
خمین دارای 200 شهید دانش آموز و فرهنگی است.
7277/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال