معاون استاندار مرکزی

پیشرفت فیزیکی مسکن مهر در استان مرکزی به مرز 97 درصد رسید

اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: سهم استان مرکزی از مسکن مهر کشور، 40 هزار واحد بوده که تاکنون پیشرفت فیزیکی این واحدها به مرز 97 درصد رسیده است.

به گزارش ایرنا، مهدی زندیه وکیلی روز دوشنبه در نشست شورای مسکن استان مرکزی افزود: تاکنون 36 هزار واحد مسکن مهر در شهرهایی با بیش از 25 هزار نفر جمعیت در استان مرکزی به متقاضیان واگذار شده است.
وی اظهار کرد: هشت هزار واحد مسکن مهر سهمیه استان در شهرهایی با کمتر از 25 هزار نفر جمعیت بوده که بیش از سهمیه مقرر با 9 هزار و 975 واحد تکمیل و به صاحبان تحویل شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: طرح مسکن مهر در شهر جدید امیرکبیر نیز به علت آغاز دیرهنگام به اتمام نرسیده است اما تا پایان شهریورماه سال آینده، کاستی های زیرساختی برطرف و به متقاضیان واگذار می شود.
زندیه وکیلی در ادامه افزود: 95 درصد از تسهیلات طرح های مسکن مهر در استان تقسیط شده و متقاضیان در حال پرداخت اقساط هستند.
وی اظهار کرد: در برنامه دولت تدبیر و امید استفاده از ظرفیت تسهیلات بانکی و صندوق توسعه ملی با حداکثر میزان تصویب شده است و در سال آینده نرخ تسهیلات مسکن با 6 درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: برای نوسازی بافت های فرسوده 500 میلیون ریال تسهیلات با نرخ 18 درصد در کلانشهرها و در شهرستان ها 400 میلیون ریال به متقاضیان پرداخت می شود.
زندیه وکیلی ادامه داد: استان مرکزی تنها استانی است که در واحدهای مسکن مهر آن به طور کامل پارکینگ ایجاد شده و متقاضیان با رعایت قانون تملک آپارتمان از این فرصت، استفاده بهینه کرده اند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز گفت: طرح مسکن مهر این استان در چهار ماه نخست سال آینده بسته خواهد شد و در طرح های مسکن مهر با بیش از 25 هزار نفر جمعیت، 90 درصد پیشرفت فیزیکی انجام شده است.
مجید شارقی ادامه داد: 53 هزار میلیون ریال اعتبار برای تکمیل و ساخت 6 مدرسه و هفت مسجد در سایت های مسکن مهر استان مرکزی هزینه شده است.
وی اظهار کرد: زمین مورد نیاز برای ساخت پاسگاه و مراکز درمانی نیز آماده واگذاری به دستگاه های متولی است.
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی نیز گفت: تاکنون به یک هزار و 285 واحد فرسوده در استان تسهیلات پرداخت شده‌ است که در سال جاری 147 واحد فرسوده تسهیلات خود را دریافت کرده اند.
مجید امیری افزود: بانک مسکن در استان مرکزی سقفی برای پرداخت تسهیلات در بافت فرسوده ندارد و متقاضیان با داشتن شرایط می توانند برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.
وی اظهار کرد: تاکنون به 802 واحد در استان مرکزی تسهیلات بافت فرسوده پرداخت شده که قابل تقسیط به 10 سال با نرخ 18 درصد است.
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی گفت: از مجموع 29 هزار و 491 واحد مسکن مهر استان، 27 هزار و 815 واحد، شرایط تقسیط وام توسط بانک های ملی، صادرات و تجارت را دارا بوده اند.
استان مرکزی یک میلیون و 414 هزار نفر جمعیت و 12 شهرستان دارد.
6991/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال