مشاور وزیر کشور: اعتماد سازی مولفه برجسته سرمایه اجتماعی است

اراک - ایرنا - مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت کشور گفت: اعتماد سازی مولفه برجسته سرمایه اجتماعی است که باید از سوی مسئولان و دولتمردان تقویت شود.

به گزارش ایرنا، محمدابراهیم شوشتری روز یکشنبه در جمع فرمانداران، شهرداران و مدیران حراست استان مرکزی در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند، افزود: سرمایه اجتماعی مهمترین عامل توسعه هر جامعه و تقویت کننده پیوند ملت با دولت است.
وی ادامه داد: کشور در شرایط کنونی نیازمند آرامش است و مسئولان و دولتمردان وظیفه دارند با احیای اعتماد عمومی مردم در این راستا گام بردارند.
مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت کشور بیان کرد: نظام اسلامی و به خصوص دولت تدبیر و امید در سال های اخیر خدمات مطلوبی داشته که باید با ادبیات صادقانه و شفاف در جامعه معرفی شود.
شوشتری یادآور شد: جلب رضایتمندی مردم با ارائه خدمات هدفمند و موثر حاصل می شود و در این زمینه باید توجه اصولی و اقدامات کاربردی انجام شود.
وی اظهار کرد: گفتمان مشارکت جویی با ادبیات نشاط اجتماعی و بهره گیری از ظرفیت های بالنده انسانی و عدالت محوری از دیگر مواردی است که باید مورد توجه مسئولان در احیای اعتماد عمومی باشد.
مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت کشور توضیح داد: اعمال فشار اقتصادی، ناامیدی مردم از مقوله برجام و معرفی آسیب های اجتماعی مهمترین ابزار هایی است که در سال جاری دشمن در ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده کرده اما، با هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب، اقدامات موثر دولت و نیروهای مسلح و تیزبینی و بصیرت مردمی این توطئه ها در نطفه خفه شده است.
شوشتری بیان کرد: مسئولان و مردم باید بر بستر وحدت و همدلی حرکت کنند و اجازه تخریب، تفرقه افکنی و مباحث ناامیدکننده را به دشمنان ندهند.
وی اظهار کرد: مسئولان نظام اسلامی وظیفه دارند با تمام توان عملکرد و کارنامه درخشان نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید را برای مردم تشریح کنند و با ادبیات سرزندگی، امید و انگیزه مداری انرژی لازم را در پیشبرد مقتدرانه اهداف نظام مهیا کنند.
شوشتری با بیان اینکه هر نوع اقدام و عملکرد دستگاه های اجرایی باید در راستای جلب رضایت مردم باشد، بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی از سال 1357 تا کنون توطئه ها و دسیسه های بسیاری را بر علیه کشور اعمال کردند که هر یک از این توطئه ها می توانست کشوری را از پا درآورد اما، ولایتمداری و حضور مردم در صحنه تا کنون توطئه های دشمنان را ناکام گذاشته است.
مشاور وزیر کشور اظهار کرد: برقراری ارتباط مستقیم مسئولان به خصوص استاندار، فرمانداران و شهرداران با مردم نقش مهمی در احیای اعتماد عمومی در جامعه دارد که باید سرلوحه امور مسئولان قرار گیرد.
شوشتری افزود: هسته حراست سرمایه هر سازمانی است عملکرد موثر این بخش با تیزبینی و قدرت عمل در حوزه پیشگیری از تخلف کامل می شود.
وی اضافه کرد: رعایت موازین شرعی و قانونی از وظایف مجموعه های حراستی است و باید با اقتدار در این زمینه عمل کنند.
استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: کوچکترین تخلف از سوی یک مدیر دولتی عملکرد خانواده دولت را زیر سوال می برد و به مرور زمان کاهش اعتماد عمومی را در پی دارد بنابراین تیزبینی مجموعه های نظارتی و حراست در هر دستگاهی ضروری است.
سید علی آقازاده افزود: شهرداری ها به عنوان دستگاه خدمت رسان باید در حوزه اعتماد سازی و کیفیت خدمات و بهبود رضایت عمومی بیش از پیش بکوشند و یکی از شرط های اساسی در این زمینه ارزیابی مستمر عملکرد، آسیب شناسی و تقویت نقاط قوت است.
استان مرکزی با 12 شهرستان و یک میلیون و 414 هزار نفر جمعیت در قلب ایران قرار دارد.
3017/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال