فضای سبز سنجان و کرهرود به عنوان ریه های اراک باید احیا شود

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: باغات و فضای سبز مناطق کرهرود، سنجان و فیجان به عنوان ریه های کلانشهر اراک است و باید حفظ و احیا شود.

سید مهدی مقدسی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید استاندار و مسئولین استان مرکزی از فضای سبز جنوب غربی شهر اراک در گفت و گو با ایرنا افزود: کلانشهر اراک با معضل آلایندگی هوا دست و پنجه نرم می کند و باید حفظ و توسعه فضای سبز به عنوان یک اولویت زیست محیطی در آن دنبال شود.
وی گفت: منطقه سنجان و کرهرود ظرفیت بکر گردشگری است و مدیریت شهری اراک نباید اجازه دهد فضای سبز این منطقه به عنوان سرمایه زیست محیطی از کف برود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت اضافه کرد: جنوب غربی اراک پرآب ترین منطقه در کلانشهر اراک است و احیای قنوات و منابع ابی این بخش نه تنها برای کشاورزی بلکه در حراست و احیای فضای سبز که از خشکسالی های اخیر آسیب دیده حیاتی است.
مقدسی خاطرنشان کرد: به منظور کلانشهر شدن اراک در دولت نهم شهر سنجان که با شهرداری مستقل روند توسعه مطلوب را طی می کرد به مجموعه اراک پیوست و با توجه به اینکه کلانشهر شدن اعتبار ویژه ای را برای اراک به دنبال نداشته در سال های اخیر توسعه سنجان، کرهرود روال کندی را تجربه کرده که انتظار است در این زمینه توجه خاصی صورت بگیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: طیفی از آلایندگی هوای اراک مربوط به کانون های ریزگرد محلی در تالاب میقان است که باید با کمک به تامین حقابه طبیعی تالاب در مهار این معضل تلاش کرد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت افزود: دو لایحه هوای پاک و حفاظت از تالاب ها در مجلس شورای اسلامی تصویب شده که به تبع آن شرایط خوبی برای حراست از تالاب میقان از نظر قانونی وجود دارد و از طرفی نیز در سفر رئیس جمهوری به استان مرکزی اعتبار 11 هزار میلیارد ریالی برای این مهم تصویب شد که تا کنون سهم ناچیزی از آن محقق شده و انتظار است که تخصیص این اعتبار تسریع شود.
تسریع در اجرای ادامه طرح بلوارهای غدیر و شهید کاظمی ، ساماندهی ورودی منطقه سنجان و فیجان و طرح جامع برای گردنه سیبک از مسایل مطرح شده در بازدید مسئولان از سنجان بود.
منطقه جنوب غربی کلانشهر اراک حدود 10 هزار نفر جمعیت دارد.
6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال