آغاز اجرای طرح 724 در بیمارستان امام خمینی (ره) خمین

خمین - ایرنا - معاون درمان دانشکده علوم پزشکی خمین از آغاز اجرای طرح 724 و ارائه خدمات درمانی اورژانسی به بیماران دچارسکته مغزی در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهر خبر داد.

دکتر شهرام فاضلیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح 724 در هفت روز هفته به صورت 24 ساعته خدمات‌رسانی به بیماران سکته مغزی در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر را ارائه می کند.
وی تصریح کرد: در بیمارستان این شهر فوریت های پزشکی ویژه و تخصصی به بیماران دارای مشکل مغزی با بسته های درمانی اولیه برابر استانداردهای تعریف شده وزارت بهداشت، ارائه می شود.
وی گفت: با اجرای طرح 724، بیماران مشکوک به سکته مغزی که دارای علائم سکته مغزی مانند اختلال در بینایی و سرگیجه ناگهانی و شدید می‌شوند، در فرآیندی تعریف ‌شده به طور مستقیم به سیستم درمان وارد می‌شوند و با دریافت داروهای خاص که عروق مغزی را باز می‌کنند، از عوارض سکته مغزی و فلج شدن نجات می‌یابند.
وی اظهارکرد: بیماری که تا سه ساعت پس از بروز علائم سکته مغزی این داروها را دریافت کند، به جای دچار شدن به عوارض شدید سکته مغزی یعنی فلج شدن دست‌ها و پاها، تنها دچار ضعف می‌شود.
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی خمین گفت: افرادی که مشکوک به سکته مغزی هستند، برای دریافت این نوع داروها سه ساعت زمان طلایی دارند و باید به سرعت با اورژانس 115 تماس بگیرند.
دکتر فاضلیان بیان کرد: سکته مغزی یکی از معضلات بسیار جدی در جامعه است و با توجه به این‌که این عارضه موجب بروز عوارض جسمانی، روانی و حتی بار مالی شدید به ویژه در خانواده‌های ضعیف می‌شود.
شهرستان خمین با 105 هزار نفر جمعیت دارای یک بیمارستان با خدمات درمانی و بستری است که ضریب اشغال تخت آن 75 درصد است.
7277/3075/ خبرنگار: افسانه آروند *** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال