چهارهزار و 644 نفر درمسابقات طرح تربیت حافظان قرآن استان مرکزی ثبت نام کردند

اراک - ایرنا - جانشین سرپرست اداره کل اوقاف و امورخیریه استان مرکزی گفت: چهارهزار و 646 نفر در ششمین دوره مسابقات سراسری طرح تربیت حافظان قرآن در استان مرکزی ثبت نام کردند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین دلاوری روز چهارشنبه در نشست خبری آیین سوگواره یاس نبوی در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: 2 هزار و 933 نفر از این ثبت نام کنندگان زن و یک هزار و 711 نفر مرد هستند.
وی اظهار کرد: سهمیه استان در اجرای طرح تربیت حافظان قرآن، هفت هزار و 987 نفر بوده که چهار هزار و 646 نفر ثبت نام نهایی شدند.
جانشین سرپرست اداره کل اوقاف و امورخیریه استان مرکزی افزود: سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآنی، ایجاد انگیزه در میان عموم به ویژه جوانان و نوجوانان، استاندارد سازی و جهت دهی به آموزش های قرآنی، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی و به روزرسانی و ایجاد بانک اطلاعات جامع قرآنی از اهداف برگزاری طرح تربیت حافظان قرآن است.
حجت الاسلام دلاوری افزود: در 10 اسفند امسال مسابقات قرآنی به صورت کتبی در دبیرستان سهام الملک و زینبیه شهرستان اراک برگزار می شود و آزمون شفاهی نیز 14 اسفند برای افراد زیر 12 سال و نابینایان و ناشنوایان در مرکز مجازی اداره کل اوقاف در خیابان شهید ادبجو برگزار می شود.
وی اظهار کرد: کارت ورود به جلسه آزمون از طریق پایگاه اینترنتی در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.
جانشین سرپرست اداره کل اوقاف و امورخیریه استان مرکزی در ادامه گفت: سوگواره یاس نبوی نیز به مدت پنج روز از 28 بهمن تا دوم اسفند در 72 بقعه متبرکه استان مرکزی برگزار می شود.
حجت الاسلام دلاوری افزود: اعیاد ملی و مذهبی با عنوان کار ویژه فرهنگی شامل آرامش بهاری، ضیافت الهی، نشاط معنوی، عید ولایت، دهه کرامت، بصیرت عاشوررایی توسط اوقاف و امورخیریه در طول سال اجرا می شود.
وی اظهار کرد: در دهه دوم فاطمیه نیز از 28 بهمن تا دوم اسفند در 72 بقاع متبرکه برنامه های مذهبی پیش بینی شده است.
جانشین سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: این استان میزبان چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی کشور در10 مهرماه سال 97 است.
حجت الاسلام دلاوری افزود: کنگره بزرگداشت آیت الله محسنی اراکی در تیرماه سال آتی در استان مرکزی برگزار می شود.
300 موسسه و خانه قرآنی در نقاط مختلف این استان فعالیت دارد که شامل 180 خانه قرآن روستایی، 20 خانه قرآن شهری و 100 موسسه قرآنی است.
6991/3075/خبرنگار: معصومه ابراهیمی *** انتشاردهنده: حسین مهدی زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال