رئیس سازمان دارالقرآن کشور

سرانه فضای آموزشی 95 درصد از موسسات قرآنی کشور ناکافی است

اراک - ایرنا - رئیس سازمان دارالقرآن کشور گفت: سرانه فضای آموزشی 95 درصد از موسسات قرآنی نقاط مختلف کشور ناکافی است.

به گزارش ایرنا، مهدی قره شیخلو روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، افزود: بیش از 6 هزار موسسه قرآنی در نقاط مختلف کشور فعالیت می کنند که کمبود فضای آموزشی، عمده مشکلات این مراکز است.
وی ادامه داد: بیش از یکصد هزار مدرسه در کشور وجود دارد که انتظار می رود وزارت آموزش و پرورش نسبت به اختصاص ساعاتی از کلاس های آموزشی کشور به سازمان دارالقرآن همکاری کند.
رئیس سازمان دارالقرآن کشور بیان کرد: کمبود اعتبارات نیز یکی دیگر از مشکلات موسسات قرآنی کشور است به طوری که از یک هزار میلیارد ریال اعتبارات مصوب سازمان دارالقرآن کشور در سال جاری محقق نشده است.
وی بیان کرد: اگرچه سازمان دارالقرآن کشور و موسسات قرآنی با ایجاد ارتباط سازنده با خیران قرآنی تا حدود زیادی از مشکلات مالی و اعتباری خود را مرتفع کرده اند اما برای برگزاری برنامه های قرآنی در سطح کلان انتظار حمایت های همه جانبه از سوی دولت احساس می شود.
قره شیخلو افزود: گسترش فرهنگ قرآنی باید از حوزه های علمیه، طلاب و روحانیان به جامعه بسط داده شود و سازمان دارالقرآن کشور، ظرفیت هر گونه همکاری از قبیل اعزام اساتید را دارد.
وی ادامه داد: برنامه های قرآنی باید به عنوان اساس و شیرازه هیات های مذهبی باشد و از روحانیون و روسای هیات های مذهبی انتظار می رود نسبت به انجام برنامه های قرآنی در هیات ها بیش از پیش تلاش کنند.
رئیس سازمان دارالقرآن کشور استان مرکزی را در همه برنامه های قرآنی سرآمد دیگر استان ها دانست و گفت: سازمان دارالقرآن الکریم کشور روز جمعه 13 بهمن ماه جاری از 41 نهاد قرآنی تجلیل کرد که علی توکلی به عنوان نیکوکار قرآنی، مرتضی مختاری به عنوان مدرس قرآنی، حجت الاسلام صفر قربانپور و حجت الاسلام محمدرضا شفیعی به عنوان مدیران قرآنی در دایره تجلیل شوندگان از استان مرکزی بودند که این موفقیت استان مرکزی در بین استان های کشور چشمگیر بود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز گفت: حوزه های علمیه این استان آمادگی همکاری هر چه بیشتر در راستای گسترش و بسط فرهنگ قرآنی در جامعه را با سازمان دارالقرآن کریم کشور دارند.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: موقافات زیادی در نقاط کشور و استان مرکزی به ثبت رسیده اما تعداد ناچیزی از این موقافات در راستای اهداف و برنامه های قرآنی است.
وی اضافه کرد: روحانیان و طلاب حوزه های علمیه و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و مدیریت های استانی باید نسبت به آگاه سازی اقشار مختلف مردم در راستای نیات واقفین برنامه های کاربردی بیندیشند و برنامه های قرآنی را در صدر موقوفات قرار دهند.
امام جمعه اراک تاکید کرد: سازمان دارالقرآن کشور باید دامنه نظارتی خود را بر فعالیت های اساتید قرآنی گسترده تر کند و موسسات قرآنی باید پاکترین مراکز آموزشی کشور باشند.
300 موسسه و خانه قرآنی در نقاط مختلف این استان فعالیت دارد که شامل 180 خانه قرآن روستایی، 20 خانه قرآن شهری و 100 موسسه قرآنی است.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی *** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال