بخش رادیوگرافی دیجیتال بیمارستان امام خمینی‌(ره) خمین راه‌اندازی شد

خمین - ایرنا - بخش رادیوگرافی دیجیتال بیمارستان امام خمینی‌(ره) خمین عصر روز پنجشنبه با حضور جمعی ازمسئولان محلی این شهرستان راه‌اندازی شد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین در آیین راه اندازی این بخش گفت: این تجهیز پزشکی در فضایی به وسعت 75 متر مربع و با اعتبار سه میلیارد ریال نصب و راه اندازی شده است.
دکتر جواد جواهری افزود: برای این تجهیزات دیجیتال تصویربرداری اشعه ایکس و تکنیک های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد تا علاوه بر کاهش میزان اشعه و افزایش کیفیت تصاویر، نیاز به فیلم در هر بار اکسپوز نیز رفع شود.
وی بیان کرد: در این تجهیزات رادیوگرافی بهره وری از طریق امکان پیش نمایش سریع تصاویر مهیا است و کاهش زمان در روند تهیه تصویر همراه با حذف فیلم های رادیولوژی٬ پاسکاست٬ پروسسورهای ظهور٬ ثبوت٬ اتاق تاریکخانه و سایر متعلقات٬ انتقال سریع و تفسیر به موقع و دقیق و کیفیت بالای تصاویر وجود دارد.
دکتر جواهری گفت: فضای فیزیکی و اتاق رادیوگرافی دیجیتال بیمارستان امام خمینی (ره) از لحاظ فنی در کشور در جایگاه پنجم و در استان مرکزی در صدر قرار دارد.
وی بیان کرد: 2 متخصص نیز برای قسمت سونوگرافی، جذب این مرکز درمانی شده‌اند که نوبت‌دهی به صورت روزانه انجام شود.
شهرستان خمین زادگاه امام راحل است که دردر جنوب استان مرکزی قرار دارد و با 105هزار نفر جمعیت دارای یک بیمارستان با خدمات درمانی و بستری و ضریب اشتغال تخت 77 درصدی است.
7277/6013/خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حیدری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال