نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت

دانشجویان در تکمیل حلقه های توسعه استان مرکزی نقش آفرینی کنند

اراک - ایرنا - نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با صدور پیام به مناسبت 16 آذرماه ضمن تبریک روز دانشجو بر نقش آفرینی دانشجویان و جامعه دانشگاهی در تکمیل زنجیره توسعه استان مرکزی تاکید کردند.

در این پیام ها که روز پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: دانشجویان سرمایه انسانی مهم کشور و استان هستند که به عنوان گروه مرجع فکری می توانند جریان سازی هدفمند در راستای توسعه و نشاط و پویایی را در جامعه ایجاد هدیه بدهند.
سید مهدی مقدسی یکی از نمایندگان اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت در پیام روز دانشجو عنوان کرده است: دانشجو باید علاوه بر علم آموزی در صف پژوهش و ایده پردازی و به عنوان نیروی انسانی ماهر و فهیم بتواند با ایمان و اراده چرخ های تولید را به حرکت درآورده و در فرهنگ سازی و بهبود مناسبات اجتماعی اثرگذاری داشته باشد.
وی افزوده است: باروری اهداف اقتصاد مقاومتی باید با همراهی لایه های مختلف جامعه و با حضور هدفمند مردم صورت بگیرد و دانشجویان از گروه های مهم در جامعه برای گفتمان سازی و تسریع این اهداف متعالی هستند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت گفت: روز دانشجو یادآور استکبار ستیزی و هوشیاری قشر فرهیخته دانشگاهی است که برای همیشه به نماد آرمان خواهی عالمانه و هدف گذاری متعهدانه سیاسی و اجتماعی تبدیل شدو
مقدسی در این پیام افزوده است:در این روز، چند تن از دانشجویان ایران اسلامی از خون پاک خود گذشتند تا ایران همواره سربلند و آزاد و آزادی خواه بماند و این قشر عزیز این مهم را در سنگرهای مختلف تداوم بخشیده و در علم اندوزی و مبارزه با ظلم و ستم و استکبارو استعمار حتی برای لحظه ای غفلت نورزیدند.
این پیام افزوده است: پیشرفت و اعتلای کشور با تولید علم و دانش و فناوری روز دنیا میسر است و این مهم به دست دانشجویان که در تمام صحنه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، دفاع مقدس و به ویژه علمی افتخار آفریده و لحظه ای از رسالت خود که همانا سربلند ی ایران عزیز است کوتاهی نکرده اند، امکان پذیر می شود و اینک بر همه مسئولان است تا زمینه فعالیت این قشر ارزشمند را در تمام صحنه ها بیش از پیش فراهم سازند.
در بخشی از این پیام آمده است: استان مرکزی به عنوان یک قطب مهم دانشگاهی همواره نقش موثری در تحولات علمی کشور داشته و اکنون نیز این نقش باید به خوبی تداوم پیدا کند و مسولان نیز باید با فراهم کردن شرایط مناسب برای استفاده از توانمندی دانشجویان بکوشند تا هر بیشتر از توانایی هایی این قشر بهره گرفته شود.
علی اکبر کریمی دیگر نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی عنوان کرده است: آنچه 16 آذر ماه را در تقویم انقلاب اسلامی زنده و جاودان نگه داشته است، مقاومت و ایستادگی دانشجویان به عنوان قشر روشنفکر و برگزیده جامعه در برابر استکبار است.
در بخشی از این پیام آمده است: تشکل های دانشجویی همیشه برای رسیدن به آرمان ها و آمال بلند تشکیل شده اند، تا به دور از هرگونه سیاست زدگی، مصلحت اندیشی، محافظه کاری و تعلقات دنیوی به سوی تحقق اهداف گام بردارند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در این پیام خاطر نشان کرده است: به فرموده رهبر فرزانه انقلاب هدف اصلی تشکل‏ های دانشجویی همان چیزهایی است که بر روی طاق بلند جنبش دانشجویی نوشته شده و آن ضدیت با استکبار، کمک به پیشرفت کشور، کمک به اتحاد ملی، کمک به پیشرفت علم، حضور و شرکت در مبارزه و پیکار همگانی ملت ایران برای غلبه کردن بر توطئه‏ دشمنان است.
کریمی افزوده است: حرکت های دانشجویی با تکیه بر 'بیداری دانشجویی' در برهه حساس کنونی جمهوری اسلامی می توانند اثرگذار و تحول آفرین باشند و به رسالت سنگین خود عمل کنند.
وی ادامه داده است: دانشجویان و تشکل های دانشجویی باید تلاش کنند تا با تقویت ایمان و بصیرت انقلابی و شناخت عمیق مبانی فکری انقلاب اسلامی به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و در راستای آرمان های دانشجویی خود حرکت کنند.
16 آذر به یاد سه دانشجو که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ 16 آذر 1332 و حدود چهار ماه پس از کودتای 28 مرداد همان سال در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.
1955/6013/خبرنگار:مهدی عظیمی***انتشاردهنده:مژگان حیدری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال