فعال سازی ظرفیت راکد واحدهای تولید ادوات کشاورزی استان مرکزی ضروری است

اراک - ایرنا - رئیس انجمن تولید کنندگان ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی استان مرکزی گفت: 70 درصد واحدهای تولید ادوات کشاورزی در این استان با ظرفیت پایین فعالیت می کنند که برنامه هدفمند برای فعال سازی این ظرفیت راکد در استان ضروری است.

غلامرضا کیشانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سال های متمادی نوک پیکان تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان متوجه صنعت بانکداری بود که این مهم به صورت گردشی صنایع کشور و استان را تحت تاثیر قرار داد و اینک نیاز است که بازنگری های کارشناسانه از سوی مسئولان امر صورت گیرد تا مشکلات و تنگناها به صورت ریشه ای رنگ ببازد.
وی ادامه داد: استان مرکزی 13 کارخانه تولید ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی دارد که 70 درصد آن با ظرفیت پایین فعالیت دارند که اگر سختگیری از قوانین بانکی زدوده شود و حمایت های بانکی از این صنایع انجام شود ، آهنگ تولید در آن ها تندتر می شود.
بیان کرد: تعدیل قوانین سختگیرانه بانک ها ، گره گشای مشکلات و رکود در صنایع کشاورزی این استان است.
وی بیان کرد: در گذشته ای نه چندان دور بیش از یک هزار نیروی انسانی در صنایع زیر مجموعه این انجمن فعالیت می کردند که این آمار در حال حاضر به کمتر از 300 نفر رسیده است.
کیشانی بیان کرد: با توجه به اینکه عمر مفید تجهیزات کشاورزی بسیار بالا است، دستگاه های مسئول باید برای صادرات محصولات این بخش به استان ها و حتی کشورهای دیگر همکاری های لازم را با صنایع داشته باشند.
وی افزود: شرکت های تولید کننده تجهیزات کشاورزی در استان مرکزی ظرفیت بالایی در رقابت با کالاهای مشابه خارجی دارند و در صورتی که دولت نسبت به صادرات این کالاها همکاری های لازم را با صنایع داشته باشند می توان ارزش افزوده قابل توجهی را برای استان به دست آورد.
2 هزار و 800 واحد صنعتی استان مرکزی زیر نظر 11 انجمن صنعتی فعالیت می کنند.
3017/ 6013/خبرنگار: مصطفی مجللی *** انتشاردهنده: مژگان حیدری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال