مجوز تاسیس 40 دهیاری جدید به بخش های مختلف استان مرکزی صادر شد

اراک - ایرنا - مدیرکل دفتر امور روستایی و شورهای اسلامی استانداری مرکزی گفت: مجوز تاسیس 40 دهیاری جدید توسط وزارت کشور به بخش های مختلف این استان صادر شد.

سعید فائض پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: درخواست تاسیس دهیاری برای 40 روستا به وزارت کشور ارسال شده بود که موافقت آن اعلام و دستورالعمل های لازم به استانداری مرکزی ارجاع شده است.
وی ادامه داد: روستاهای چقا، قانیاروق پایین و مبارک آباد از توابع بخش مرکزی اراک، دینجرد، زاغر، سعیدیه، ثمردشت، هفتیان و قاسم آباد از توابع بخش مرکزی تفرش، روستای کمانکش از توابع بخش کمره و روستای قلعه افشار از توابع بخش مرکزی خمین از خدمات دهیاری بهره مند شدند.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شورهای اسلامی استانداری مرکزی اظهار کرد: روستاهای قوچک از توابع بخش مرکزی دلیجان، برهموم و حصار از توابع بخش خراقان زرندیه و فیض آباد، اصفهانک، قشلاق بشیر، لاکان، ملارد و قاسم آباد سفلی از توابع بخش مرکزی زرندیه می توانند از خدمات دهیاری استفاده کنند.
وی گفت: مجوز دهیاری روستاهای بندنقین، پلنگ‌آباد، شاهسون‌کندی‌سفلی، صفی‌آباد، یکه‌باغ‌سفلی، جعفرآباد، اسماعیل آباد، باغ‌شاهی، جلال‌آباد، دینارآباد، سلی جرد و قلعک از توابع بخش مرکزی و روستاهای استیجک، آراقلعه و باغچه‌غاز از توابع بخش نوبران ساوه نیز ابلاغ شده است.
فائض پور بیان کرد: همچنین روستای تکیه از بخش قهرکهریز شازند، روستای مجد آباد کهنه از توابع بخش مرکزی فرمهین، روستای فریس آباد از توابع بخش مرکزی کمیجان و روستاهای کوه سفید و یکه چاه از توابع بخش مرکزی کوه سفید و یکه چاه محلات از روستاهایی هستند مشمول تاسیس دهیاری هستند.
وی اظهار کرد: دهیاری ها به عنوان مدیریت ارشد دولت در پیشبرد اهداف توسعه محور روستاها هستند که باید با ارائه ایده ها و نظرهای کارشناسی منابع موجود روستا را به سمت و سوی اشتغالزایی و حفظ جمعیت روستایی هدایت کنند.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شورهای اسلامی استانداری مرکزی بیان کرد: روستاها کانون های تولیدی ارزشمندی هستند که ضمن برخورداری از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی می توانند نقش بسیار موثری در توسعه اقتصادی و احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در کشور داشته باشد.
وی اضافه کرد: مشارکت روستائیان در امور اقتصادی به شکلی که نقش خود را در بالندگی اقتصادی و توسعه کشور مشاهده کنند، می تواند زمینه توسعه روستاها را فراهم کند چرا که مشارکت این قشر از جامعه باعث ایجاد اعتماد به دولتمردان ومسئولان می شود.
یک هزار و 639 روستا در استان مرکزی وجود دارد که از این تعداد 429 روستا خالی از سکنه هستند و 792 روستا نیز از خدمات دهیاری استفاده می کنند.
3017/ 6013/خبرنگار: مصطفی مجللی***انتشاردهنده:مژگان حیدری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال