هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

ولخرجی با یک کلیک

اراک - ایرنا - ولخرجی با یک کلیک یکی از عنوان های خبری شماره 726 روزنامه وقایع استان است که به بررسی آمار خریدهای اینترنتی در استان مرکزی پرداخته است.

این روزها که سرعت رشد فناوری گوش فلک را کر کرده و اگر نگاهی به گوشی تلفن همراه یا لپ تاپ و دیگر وسایل ارتباطی خود بیاندازیم و تلگرام یا اینستاگرام و یا حتی سایت های اینترنتی را باز کنیم با انبوهی از تبلیغات مواجه می شویم که با رنگ و لعاب خاص و با قیمت های باور نکردنی سعی در جلب مخاطب دارند تا کالای مورد نظر خود را به فروش برسانند.
بگذریم که برخی از این اقلام به دست مشتری نمی رسند و اگر هم برسند از چندان کیفیت و مرغوبیتی برخوردار نیست، فناوری جز جدایی ناپذیر زندگی ما شده و حتی کسب و کارمان هم به سمت الکترونیکی شدن رفته است.
ایران تا همین چند سال پیش در فروش اینترنتی آمار ناچیزی داشت و افراد تمایل کمی به خرید از خرده فروشی‎های اینترنتی داشتند اگر کسی کالایی را به صورت اینترنتی سفارش می داد اطراف او را مورد سرزنش قرار می دادند اما این روزها سفارش آنلاین یک محصول با ظهور و بروز فروشگاه های آنلاین مختلف نه تنها دیگر یک عمل قبیح و مورد نکوهش نیست که به اصلاح یک اقدام لاکچری و روشنفکر مآبانه هم به حساب می آید.
حالا خرید اینترنتی بازار داغی پیدا کرده و بسیاری از مردم، مشتری ثابت آن هستند، هر چند روزهای ابتدایی ظهور شرکت‌های تجارت الکترونیک در ایران، مردم اعتماد زیادی به این شرکت‌ها نداشتند و از ترس تقلبی‌بودن کالاها، کلاهبرداری فروشندگان و بالابودن ریسک خرید اینترنتی، ترجیح می‌دادند همان روش سنتی قبل را پیش بگیرند اما، رفته‌رفته بازار خرید اینترنتی مثل خیلی چیزهای دیگر، جایش را در زندگی آدم‌ها محکم کرد و حالا بسیاری از مردم، مشتری سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی خرید آنلاین شده‌اند.
با رونق خرید اینترنتی در میان ایرانیان، عده ای با سرمایه اندک در این راه قدم گذاشته اند و تا آنجا پیشرفت کردند که گوی سبقت را از دست بسیاری از افراد که تا پیش از این کار و کاسبی خوبی داشته اند را ربوده و کار آن ها را رو به کسادی گذاشتند.
روز به روز بر شمار خریدهای اینترنی افزوده می شود و صرف نظر از وجود نارضایتی که عده ای از روند فعالیت این خریدهای مجازی دارند، بسیاری ترجیح می دهند که روی مبل راحتی خانه بنشینند و با صبر و حوصله، بدون نگرانی و پرسه‌زدن مداوم در خیابان‌ها برای پیداکردن جای پارک یا گذران وقت زیاد در ترافیک‌های شلوغ و سر زدن به فروشگاه‌هایی که هر کدامشان یک طرف شهر هستند، تصویر هر آن چیزی را که نیاز دارند، ببینند و فقط با یک کلیک ساده، سفارش خود را ثبت کنند.
یک بد تمام عیار ( بررسی فیلم غیر مجاز که در سینما عصرجدید اراک اکران می شود)، مرد نکونام، امنیت سبز و آقای نماینده و وقت افشاگری است نیز از دیگر عنوان های خبری این شماره روزنامه وقایع است.
استان مرکزی داری سه روزنامه، 31 هفته نامه، 13 دو هفته نامه، 16 ماهنامه، سه 2 ماهنامه، 18 فصل نامه و 2 فصلنامه است.
روزنامه وقایع استان با مشی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی با مدیرمسئولی و صاحب امتیازی نیره یوسفی راد منتشر می شود.
7114/6013/خبرنگار: شیما کریمی***انتشاردهنده:مژگان حیدری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال