هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

همسر آزاری و لزوم بازتعریف قانون

اراک - ایرنا - پدیده همسر آزاری و لزوم بازتعریف قانون از عنوان های خبری شماره 21 ماهنامه بامداد امروز است که به آسیب شناسی پدیده خشونت خانگی و پیامدهای آن پرداخته است.

به گزارش ایرنا، صاحب نظران معتقدند که مفاهیم فرهنگی و حقوقی و مسئولیت های زن و مرد در خانواده و جامعه نیازمند بازخوانی و اصلاح است و باید تعریف صحیح، جامعه و مورد توافق از خشونت خانگی و مصادیق آن در زندگی امروز به روابط زوج ها در خانواده ارائه شود و به افراد، خانواده ها، تصمیم گیرندگان و سیاست گذران اطلاع رسانی شود.
با توجه به پیامدهای منفی اجتماعی و خانوادگی خشونت خانگی، شفاف سازی و رفع ابهام از برخی قوانین و تقویت ضمانت اجرایی قوانین در این راستا ضروریست.
صاحب نظران و کارشناسان معتقدند که با اصلاح قوانین خانواده در راستای رفع نابرابری زن و مرد در خانواده و جامعه، تعیین شروط ضمن عقد و ضمانت های اجرایی لازم برای آن و نیز معقول کردن مهریه، می توان تا حدودی از بروز خشونت خانگی پیشگیری کرد.
اجرای 150 عنوان برنامه در هفته بسیج دانش آموزی و تدوین 130 برنامه عملیاتی در تامین اجنماعی استان نیز از دیگر عنوان های خبری این شماره ماهنامه بامداد امروز است.
ماهنامه بامداد امروز با مشی اجتماعی و اقتصادی به صاحیب امتیازی و مدیر مسئولی کبری بهرامی منتشر می شود.
استان مرکزی داری سه روزنامه، 31 هفته نامه، 13 دو هفته نامه،19ماهنامه و 2 ماهنامه، 18 فصل نامه و 2 فصلنامه است.
7114/6013/خبرنگار: شیما کریمی***انتشاردهنده:مژگان حیدری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال