مدیر نیروگاه رودشور زرندیه

مصرف بهینه انرژی نیاز به گفتمان سازی و همراهی لایه های اجتماعی دارد

مامونیه - ایرنا - مدیر نیروگاه رودشور زرندیه گفت: نهادینه کردن مصرف انرژی نیاز به گفتمان سازی و همراهی هدفمند لایه های اجتماعی در مصرف بهنگام و آگاهانه دارد.

محمود رضا فارسی روز سه شنبه د رگفت و گو با ایرنا گفت: تاسیس پارک انرژی در نیروگاه رودشور زرندیه ظرفیتی است که اقشار مختلف به ویژه دانش آموزان با مراحل تولید انرژی الکتریکی ، معرفی انرژی های نو و تاثیر آن ها بر حفظ محیط زیست آشنا شوند و در راستای مسئولیت اجتماعی بستر همگرایی در مصرف عقلایی انرژی هموار شود.
وی توضیح داد: مخاطبان اصلی این پارک دانش آموزان مقطع سوم تا نهم هستند و رده سنی هدف متناسب با شرایط و ادارک دانش آموزان، نوع تجهیزات و دانش انتقالی درنظر گرفته شده است.
مدیر نیروگاه رودشور زرندیه خاطرنشان کرد: رویکرد حوزه نیرو این است که در کنار رسالت تولید باید دستاوردهای اجتماعی و اثرگذاری فرهنگی نیز انجام شود و تقویت مشارکت کردکی در مصرف بهینه بهترین سودآوری و سرمایه محسوب می شود.
وی گفت:با توجه به نزدیکی نیروگاه رودشور به شهرستان های زرندیه ،رباط کریم ،اسلامشهر ،تهران ،شهریار ،ساوه ،کرج و شهر جدید پرند،دانش آموزان این شهرستان هامی توانند از این پارک انرژی بازدید کنند و این مهم در توسعه فرهنگ بهینه مصرف اثرات زیادی دارد.
نیروگاه2000مگاواتی رودشور زرندیه، نخستین نیروگاه خصوصی کشور است که در فاصله 18کیلومتری زرندیه در مسیر آزادراه تهران ساوه واقع شده و سوخت اصلی آن گاز طبیعی و سوخت پشتیبان گازوئیل است.
شهرستان زرندیه با مرکزیت شهر مامونیه و جمیعت 64هزارنفر دارای 5شهر مامونیه ،پرندک ،زاویه ،خشکرود ورازقان ودوبخش مرکزی و خرقان می باشد .
/6013/4896خبرنگار : حمید فرقانی***انتشاردهنده:مژگان حیدری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال