دهه مبارک فجر، بهترین فرصت برای تشریح دستاوردهای نظام

اراک - ایرنا - دهه مبارک فجر؛ فرصتی ارزشمند برای معرفی ارزش ها و تشریح دستاوردهای نظام اسلامی و تبیین گفتمان و مولفه های اساسی انقلاب اسلامی برای نسل های سوم و چهارم انقلاب است.

به گزارش ایرنا، انقلاب سال 57 روزهایی ماندگار و فراموش نشدنی در تاریخ کشور ایران است و در خود پیام های اصولی و مهمی دارد که باید به شیواترین زبان و جذاب ترین روش ها برای جامعه بیان شود و تقویت اهداف انقلاب به عنوان بخش اعظم قدرت نرم نظام باید در سرفصل موضوعات گروه های مرجع فکری، احزاب و تشکل های سیاسی، مسئولان و لایه های مردمی قرار گیرد.
انقلاب اسلامی ایران دارای ویژگی های منحصر به فردی نسبت به سایر انقلاب های جهان است و وجه بارز آن مردمی بودن و تبعیت از منش دینی و ولایت فقیه است که همواره چون سرمایه ای گرانسنگ برای نظام باقی است.
انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از قیام سرخ عاشورای حسینی بود و در آن آحاد ملت ایران با اعتقادی راسخ، خانه کفر و ضلالت را در هم شکستند و چشم ابرقدرت های شرق و غرب را به اراده پولادین خود خیره کردند.
پیروزی انقلاب اسلامی ایران بدون شک معجزه ای الهی بود که به دست معجزه گر مردی از سلاله پاک رسول خدا(ص) به سرانجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره کرد.
اکنون که در مقطع خاصی از تاریخ تحولات جهان و هم چنین، درموقعیت حساس و سرنوشت سازی از دوران انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم، مسئولیت آحاد جامعه ایجاب می کند تا واقعیت ها، ریشه ها و آثار گوناگون انقلاب را در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بشناسند و بتوانند با برنامه ریزی حساب شده، ارکان انقلاب را تثبیت کنند.
استقلال طلبی و نفی سلطه بیگانگان، اصالت دادن به معنویت و ارزش های اخلاقی، احترام به کرامت انسانی، احیای تفکر عقلانی در حوزه معرفت دینی، طرح این اندیشه که دین از سیاست و علم از دین جدا نیست، بازگشت به هویت دینی و فرهنگی، احیا و اصلاح باورهای مذهبی، عدالت اجتماعی و سرانجام وحدت و عزت امت اسلامی از اصلی ترین اهداف انقلاب اسلامی بود که هر کدام از این اهداف ارزشمند باید به صورت کارشناسی برای نسل های جوان انقلاب اسلامی تشریح و تبیین شود.
هر ساله در چنین ایامی برای یادآوری خاطره های شیرین دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی از سوی دستگاه های مختلف اجرایی تدارک دیده می شود و اجرای این برنامه ها با محوریت روشن کردن زوایای پنهان و بیان ارزش های انقلاب اسلامی باید هر سال غنای بیشتری گیرد.
نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی گفت: تبیین آرمان های امام راحل و شهدا و منویات مقام معظم رهبری باید سرلوحه برنامه های دهه مبارک فجر باشد.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی بیان کرد: دهه مبارک فجر روزهای تاریخی و سرنوشت ساز تاریخ انقلاب اسلامی است و گرامیداشت این ایام برای همگان ضروری است.
وی ادامه داد: دهه فجر، یادآور جانفشانی ها و از خودگذشتگی های ملت ولایتمدار ایران اسلامی است و تمامی اقشار مردم و مسئولان باید یاد و خاطره آن عزیزان را گرامی بدارند.
امام جمعه اراک بیان کرد: برگزاری برنامه‌های دهه فجر اهمیت این روزهای تاریخی را به جهانیان نشان می‌دهد و باید همکاری مردم و مسئولان در برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران پررنگ‌ تر از سال‌های گذشته باشد.
وی اظهار کرد: استان مرکزی سرزمین آفتاب و زادگاه معمارکبیر انقلاب اسلامی است بنابراین وظیفه مردم و مسئولان این استان نسبت برگزاری جشن های دهه فجر سنگین تر از استان های دیگر است.
آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: انتقال ارزش‌های انقلاب و بازگو کردن حوادث پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برای نسل امروز یکی از مهم‌ترین وظایف ماست که باید توسط آحاد جامعه در بین مردم و جوانان نهادینه شود.
استاندار مرکزی نیز گفت: ایام الله دهه مبارک فجر بهترین فرصت ملت ایران برای شکرگزاری از نعمت انقلاب اسلامی و گسترش دین و معنویت در جامعه است.
محمود زمانی قمی افزود: تفاوت برجسته انقلاب اسلامی ایران با دیگر جریان های انقلابی در نقاط مختلف جهان، اخلاق و کارآمدی دین در مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است و برجسته سازی ارزش های والای انقلاب اسلامی در گرو رعایت اصول اخلاقی در جامعه است.
وی بیان کرد: برای برخورداری از جامعه ای اخلاق مدار و معتقد به ارزش های والای اسلامی باید مدیران و مسئولان، احزاب و جناح های سیاسی به عنوان الگوی تمام نمای اخلاق در جامعه عمل کنند به طوری که صداقت، انصاف و وجدان کاری افراد برای آحاد جامعه قابل مشاهده باشد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان مرکزی اظهار کرد: اعتقاد راسخ به آرمان های امام راحل و حفظ وحدت و یکپارچکی مردم پس از پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین عامل رشد و شکوفایی و رسیدن به دستاوردهای بزرگ در زمینه‌های مختلف است که این مهم باید دحت هر شرایطی حفظ شود.
وی بیان کرد: مردم ولایتمدار ایران اسلامی به خصوص استان مرکزی باید با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن یک بار دیگر عشق و علاقه خود را به ارزشهای انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری به همه دنیا نشان دهند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی نیز گفت: انگیزه الهی و اجتماع ملت با وحدت کلمه دو رمز موفقیت امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی بود که امروز ولایت مطلقه فقیه و مقام معظم رهبری نیز به عنوان یکی از ارکان انقلاب اسلامی مطرح است و در هر شرایط باید این سه اصل مهم در کشور صیانت شود.
شکرالله حسن بیگی اضافه کرد: حفظ اتحاد و یکپارچگی ملی نخستین گام در صیانت از انقلاب اسلامی است که مسئولان باید در این خصوص به عنوان الگو در جامعه عمل کنند.
وی ادامه داد: امام راحل تمام سختی های دوران مبارزه را به جان و دل خرید تا بتواند استقلال و امنیت را برای ملت ایران به ارمغان بیاورد و امروز وظیفه ماست تا با کار و تلاش شبانه روزی در جهت حفظ آرمان های امام راحل گام های اساسی برداریم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی بیان کرد: انقلاب اسلامی الگویی از عدالتخواهی و کرامت انسانیت را در جهان ارائه کرد و آحاد جامعه ایران اسلامی وظیفه دارند در حفظ این نعمت ارزشمند الهی بیش از پیش تلاش کنند.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز گفت: تبیین اندیشه های امام راحل، شهدا و منویات مقام معظم رهبری در بین آحاد مردم، ضرورت حفاظت از ارزش های نظام، شناسایی آسیب ها، تهدیدها و توطئه های دشمنان بر علیه ایران اسلامی، تبیین نقش انقلاب در بیداری اسلامی، نقش انقلاب در تقویت روحیه ظلم ستیزی و تقویت همبستگی و وفاق ملی و تشریح دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی مهمترین اهداف ستاد برگزاری جشن بزرگ انقلاب در استان مرکزی است.
حجت الاسلام عباس هاشمی افزود: 23 کمیته تخصصی در ایام الله دهه مبارک فجر برنامه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی متنوعی در این ایام برگزار می کنند.
پنج هزار برنامه متنوع فرهنگی و ورزشی در ایام الله دهه فجر امسال در نقاط مختلف شهری و روستایی استان برگزارمی شود.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی*** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال