سرانه فضای سبز خمین از میانگین کشوری 11 متر کمتر است

خمین - ایرنا - مسئول فضای سبز شهرداری خمین گفت: سرانه فضای سبز این شهر از میانگین کشوری 11 متر مربع کمتر است.

محمد چوگری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سرانه فضای سبز این شهر 14 متر است در حالی که میانگین کشوری 25متر مربع است.
به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: سرانه فضای سبز این شهر از میانگین استانی که 11 متر است بالا تر است اما، با شاخص کشوری فاصله دارد.
چوگری اظهار کرد: امسال سه پارک محلی به وسعت شش هزار متر مربع در این شهر احداث شد که برای آن ها 15 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.
وی بیان کرد: این پارک ها در سایت مسکن مهر، شهرک بعثت و محسن آباد احداث شدند که ˈبا راه اندازی آن ها، وسعت فضای سبز این شهر به 98 هکتار افزایش یافت.
چوگری گفت: دو پارک دیگر نیز در دست احداث است که تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی افزود: امسال تاکنون 10 میلیارد ریال برای مرمت ،احیا و بازسازی پارکها و فضای سبز این شهر هزینه شده است.
مسئول فضای سبز شهرداری خمین گفت: با توجه به خشکسالی سال های اخیر در این شهرستان کاشت درختان مقاوم به خشکی، اجرای آبیاری نوین و جدا سازی آب فضای سبز از آب آشامیدنی در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: فضای سبز شهری به علت خشک شدن چاه ها به مشکل کم آبی دچار شدند که برای رفع بخشی از این مشکل از پساب فاضلاب شهری برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود.
چوگری گفت: آب فضای سبز این شهر از پنج حلقه چاه تامین می شود که این منابع، پاسخگوی تمامی نیاز در عرصه آبیاری فضای سبز این شهر نیست.
چوگری اضافه کرد: آبیاری حدود فضای سبز موجود خمین 97 لیتر آب در ثانیه نیاز دارد که به دلیل خشکسالی پیاپی میزان آبدهی در این بخش به 37 لیتر در ثانیه کاهش یافته است.
شهرستان 110 هزار نفری خمین دارای 70 هزار جمعیت شهری است.
7277/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال