نماینده پلدختر هشدار داد:

خطر شیوع بیماری‌های ویروسی و پوستی در مناطق سیلزده

خرم آباد- ایرناپلاس- نماینده پلدختر می‌گوید: تعداد زیادی بیل مکانیکی در منطقه وجود دارد، اما حجم گل و لای زیاد است. حتی‌ امکان افزایش تجهیزاتی از این دست وجود ندارد؛ چراکه معابر و خیابان‌ها بسته شده است.

حمیدرضا کاظمی، نماینده پلدختر در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت کنونی پلدختر تشریح می‌کند: نیروهای امدادی در حال تمیز کردن گل و لای موجود در شهر هستند، بحث اسکان موقت مردم تا حدی انجام گرفته است. همچنین پیگیر بازسازی وضعیت پل ارتباطی شهر که تخریب شده، هستیم.
نماینده پلدختر در پاسخ به اینکه مردم محلی و نیروهای امدادی از کمبود بیل مکانیکی برای تخلیه گل و لای معبر و خانه می‌گویند، تأکید می‌کند: تعداد زیادی بیل مکانیکی در منطقه وجود دارد، اما حجم گل و لای زیاد است. حتی‌ امکان افزایش تجهیزاتی از این دست وجود ندارد؛ چراکه معابر و خیابان‌ها بسته شده است.
کاظمی درباره شیوع بیماری‌های پوستی توضیح می‌دهد: با توجه به گرم شدن هوا و اینکه پلدختر در بخش گرمسیری لرستان قرار دارد و حجم گل و لای در منطقه زیاد است، شکی نیست که بیماری‌های ویروسی و پوستی شیوع پیدا کند. ما در این ارتباط جلسه‌ای با معاون وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی داشتیم.
رئیس جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد که از ابتدای وقوع سیل و آب‌گرفتگی در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان تاکنون 227 هزار نفر از سیل‌زدگان در اردوگاه‌های اسکان اضطراری و موقت اسکان یافتند.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین ماه، رودخانه های خرم آباد و کشکان طغیان کردند که این طغیان باعث خسارات سنگین به مردم شهرهای خرم آباد، نورآباد،دوره، معمولان و پلدختر شد.
هم اکنون امدادرسانی هوایی و زمینی توسط امداد رسانان استان و سراسر کشور در مناطق سیل زده در حال انجام است.
برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان بیش از 37 هزار میلیارد ریال است و تاکنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.
7269/6060

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال