یادواره شهدای دانش آموز بروجرد برگزار شد

بروجرد - ایرنا - به مناسبت گرامیداشت روز شهدا، یادواره شهدای دانش آموز بروجرد امروز پنج شنبه با حضور جمعی از مسئولان و خانواده معظم شهیدان و ایثارگران در دبیرستان دخترانه شاهد دوره دوم برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مدیر آموزش و پرورش بروجرد در این یادواره گفت: دستاوردهای بدست آمده را مرهون فداکاری ها و از خود گذشتگی های شهدا هستیم و امروز همه ما وظیفه داریم تا راه شهیدان را ادامه داده و به وصایای آنها عمل کنیم.
محمد مهرافزون اظهار داشت: دانش آموزان باید شهدا را بیشتر شناخته و به توصیه آنها عمل کنند تا انقلاب ما برای همیشه بیمه شود.
وی افزود: شهرستان بروجرد یک هزار و 500 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد 290تن دانش آموز و 30 تن فرهنگی هستند.
مدیرآموزش و پرورش بروجرد تاکید کرد: انقلاب اسلامی به برکت ایثار و مجاهدت و خون پاک شهیدان به موفقیت های بزرگی در زمینه های مختلف علمی و فناوری دست یافته و حرکت در مسیر آرمان های شهدا باید سرلوحه تحصیل و زندگی دانش آموزان امروز قرار بگیرد.
مهرافزون بیان کرد: در دوران کنونی پاسداری از این دستاوردها تنها با الگوگیری دانش آموزان از ارزش ها و آرمان های شهدا امکان پذیر است.
وی ادامه داد: دشمنان نظام با هجمه های مختلف فرهنگی تلاش دارند یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی را در جامعه و ذهن جوانان خالی کنند اما دانش آموزان با هوشیاری این اجازه را به آنان نمی دهند.
رئیس اداره آموزش و پرورش بروجرد گفت: مسلح شدن دانش آموزان به سلاح ایمان و ایستادگی در برابر هجمه های فرهنگی دشمنان و بد خواهان نظام و کشور موجب سعادت جامعه و تضمین کننده آینده ای روشن برای میهن اسلامی است.
مهرافزون بیان کرد: شهادت اوج تعالی انسانیت است و شجاعت با شهدات معنا پیدا می کند زیرا شهیدان معنای شجاعت تام و واقعی را با جان فشانی خود در راه دین و حفظ انقلاب به اثبات رساندند.
وی افزود: شهادت در تفکر شیعی دارای بالاترین امتیاز، پیروزی، کامیابی و فوز عظیم است.
به گزارش ایرنا، در این آیین از 20تن از آزادگان و ایثارگران فرهنگی هشت سال دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.
6052/7273

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال