3 هزار و 750 دانش آموز لرستانی در مسابقات قرآن و عترت شرکت کردند

خرم آباد - ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان لرستان گفت: 3 هزار و 750 دانش آموز این استان در هشت قطب سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن و عترت شرکت کردند.

به گزارش ایرنا اسدالله عباس زاده روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: براساس تفاهم نامه وزارتی بیش از150هزار نفر رشته در مرحله اول ( آموزشگاهی ) سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در 14 رشته پسران و 12 رشته دختران باید شرکت می کردند.
وی افزود: در مرحله نهایی نفرات ممتاز این مسابقات در هر استان که شامل 750 دانش آموز و 240 فرهنگی از این استان می باشد در مرحله استانی که در اردیبهشت ماه 1398برگزار می شود شرکت خواهند کرد.
به گفته وی در پایان مسابقات استانی 74 نفر برتر از بین دانش اموزان دختر و پسر در دو مقطع متوسطه اول و دوم و 10 نفر برتر از بین فرهنگیان به عنوان نمایندگان استان لرستان به مرحله کشوری مسابقات که در دو بخش آوایی و پژوهشی در تیر و مرداد ماه سال 1398 در استان های خراسان رضوی و زنجان برگزار خواهند شد، راه خواهند یافت.
عباس زاده تصریح کرد: برای نخستین بار همزمان با برگزاری مسابقات مرحله استانی، آئین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان و چهارمین دوره مسابقات فرهنگیان انجام خواهد شد و از دانش اموزان و فرهنگیان برتر این دوره از مسابقات تقدیر به عمل خواهد آمد.
اکنون 320 هزار دانش آموز در 4200 آموزشگاه این استان تحصیل می کنند.
7274/6060

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال