نماینده ولی فقیه در لرستان:

نگاه حکومتی به احکام اسلامی مهمترین دستاورد انقلاب است

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسالامی نگاه حکومتی به احکام نورانی اسلامی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد میرعمادی روز یکشنبه در نشست شورای زکات که با حضور رئیس شورای عالی زکات کشور در محل کمیته امداد امام خمینی برگزار شد اظهار داشت: تا قبل از پیروزی انقلاب نگاه حکومتی به احکام الهی وجود نداشت و امور فقهی با نگاه فردی و یا اینکه نهایت با نگاهی اجتماعی به آنها توجه می شد.
امام جمعه خرم آباد با اشاره به تشکیل کمیته های مختلف در شورای زکات لرستان گفت: کمیته های مختلف تشکیل شده اعم از کمیته پشتیبانی به مسئولیت جهاد کشاورزی، کمیته توزیع و جمع آوری در کمیته امداد، کمیته نظارت و برنامه ریزی در استانداری منجر به اتفاقات مثبتی در حوزه زکات لرستان شده است.
وی افزود: در نتیجه چنین اقداماتی درکمیته های مختلف ، لرستان امسال در زکات رتبه سوم کشور شد این در حالیست که مردم این استان خود در تنگناهای معیشتی هستند اما با حرکتی برنامه ریزی شده بیشترین مشارکت را داشته اند.
آیت الله میرعمادی با تاکید بر شفاف سازی در امر زکات تصریح کرد: یکی از برنامه های دیگر در حوزه زکات شفاف سازی در این بخش است که بطور دقیق و شفاف موارد مصرف آن عنوان شود تا اجازه داده نشود که زکات در سایر موارد محاسبه شود.
وی با اشاره به اینکه زکات باید در زندگی فردی و اجتماعی تبیین شود گفت: تاثیر زکات را در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی و زندگی اقتصادی مردم تبیین نشده است.
امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: زکات بعنوان مساله تربیتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد و این مساله مورد تبیین قرار گیرد که لقمه حلال مهمترین اصل در زندگی فردی است و لازمه این نیز پرداختن سهم فقرا است.
وی با اشاره به اینکه محرومیت زدایی مورد تاکید مقام معظم رهبری است افزود: در مسیر محرومیت زدایی توجه به پرداخت زکات و نگاه حکومتی به پرداخت زکات باید مورد توجه قرار گیرد.
امام جمعه خرم آباد با تاکید بر رفع آسیب های اجتماعی بعنوان موضوعی مورد تاکید مقام معظم رهبری گفت: موارد بسیاری وجود دارد که با دخالت علما و کمک از طریق زکات از برخی آسیب های اجتماعی پیشگیری کرده اند.
1920/6060/7269

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال