شناسایی مراکز تهدید در حوزه پدافند غیر عامل ضروریست

بروجرد - ایرنا -مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری لرستان گفت: دستگاه ها موظف هستند تهدیدات حوزه خود را شناسایی و سناریوی مقابله با تهدیدها در دستور کار همه قرار گیرد .

علی پورسیف روز سه شنبه در جلسه پدافند غیر عامل در فرمانداری بروجرد اظهار داشت: در شهرستان بروجرد 27 زیر ساخت حساس و مهم شناسایی شده با اجرای سناریوی مقابله با تهدید می توان از افزایش خسارت ناشی از حوادث جلوگیری نمود.
وی گفت: در حوزه پدافند غیر عامل باید روش های جایگزینی در نظر گرفته شود چرا که در حال حاضر در همه شهرستانها تنها یک راه و برنامه وجود دارد .
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری لرستان گفت: در حوزه پدافند غیر عامل باید برای 35 درصد جمعیت شهرستان محل اسکان در نظر گرفته شود تا در مواقع خطر و بحران بتوان از آن استفاده کرد.
سیف با اشاره به این که یک درصد اعتبارات تملک دارایی دستگاه ها به پدافند غیر عامل اختصاص دارد افزود: سال گذشته 58 میلیارد و 500 میلیون ریال از این طریق جذب شد.
معاون استاندار و فرماندار بروجرد گفت: برگزاری مانورها نقش مهمی در افزایش آمادگی مقابله با حوادث دارد.
رضا آریایی افزود: : پدافند غیر عامل یعنی پیشگیری و اهداف پیشگیرانه ای که پدافند غیر عامل دارد در واقع وظایفی است که باید در حوزه کاری مدیران باشد.
وی اضافه کرد: هر حادثه ای که رخ می دهد بعد از آن چندین حادثه دیگر نیز رخ خواهد داد که اگر از قبل برنامه ریزی لازم صورت نگرفته باشد قطعا مشکلات دوچندان می شوند.
آریایی افزود: لازم است تا همه دستگاه ها برای بدترین شرایط برنامه ریزی انجام دهند تا در صورت بروز حوادث بتوانند مدیریت کنند و خسارتها به حداقل برسد.
وی اضافه کرد: با توجه به اعتبارات اندک، دستگاه ها نمی توانند اهداف را محقق کنند و هر دستگاهی موظف است بخشی از اعتبارات را برای پدافند غیر عامل هزینه کند.
6059/7273

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال