استاندار لرستان:

دانشجو باید منتقد قدرت باشد

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: دانشجو باید منتقد قدرت باشد نه صدای قدرت چرا که کانون قدرت به اندازه کافی تریبون در اختیار دارد.

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی عصر شنبه در آیین گرامیداشت روز دانشجو که در سالن همایش های دانشکده علوم پایه دانشگاه لرستان برگزار شد اظهار داشت: جامعه ای که در آن صاحبان قدرت طبق اصول قانونی خود در حال حرکت باشند باید توسط دانشجو نقد شده و نواقص آن را گوشزد کرد.
خادمی در تشریح رسالت دانشجو در جامعه امروز گفت: رسالت اصلی دانشجو در حوزه آموزش و پرورش و رسالت فرعی آن فعالیت های سیاسی اجتماعی خارج از اموزش است که در همه دنیا نیز چنین عمل می شود.
وی توضیح داد: اوج جنبش دانشجویی در دوران انقلاب بود که بخش عمده ای از بار ترویج فرهنگ انقلاب بر عهده دانشجو قرار داشت و ادامه آن در تصرف لانه جاسوسی و جنگ تحمیلی که در قالب رویکرد وطن پرستی و دفاع از کشور متجلی شد.
استاندار لرستان با بیان اینکه در سال های گذشته جنبش های دانشجویی کشور بر تحولات اجتماعی تاثیرات گسترده ای داشته اند، افزود: امروز مهمترین وظیفه این جنبش مقابله با فساد البته با نوع نگاه خودش می باشد اما این مهم نباید موجب فراموش شدن فعالیت های اجتماعی دانشجو شود چراکه اینگونه فعالیت ها به همه گروه های اجتماعی برمی گردد و از آنجا که بعد بسیار مهمی است لذا می توان گفت که حتی برجسته تر از بعد سیاسی است.
وی در پاسخ به درخواست دانشجویان مبنی بر حضور بیشتر استاندار در جمع دانشجویان استان گفت: محدودیت های کاری اجازه حضور مداوم را در دانشگاه نمی دهد اما این به معنای فراموشی دانشگاه نیست چرا که در این خصوص جلسات مرتبط با دانشگاه یکی از پر تعدادترین جلسات استانداری می باشد.
استاندار لرستان درمورد نرخ تورم استان نیز گفت: معمولا استان های غرب کشور شرایط نامطلوب تری نسبت به دیگر استان های کشور دارند که لرستان در همه موارد بجز در بخش مسکن و اجاره مسکن با میانگین کشور برابری می کند اما این همیشه بد نیست و می تواند به معنای استقبال از خرید مسکن نیز باشد چرا که مطمئنا در آینده ای نزدیک این استان بدلیل دارا بودن منابع ارزشمند طبیعی جزو استان های استراتژیک کشور خواهد شد.
وی با بیان اینکه برجام آثار خوبی داشت و یک تصمیم کلی در نظام بود افزود: آورده ما در برجام بسیار بیشتر از ضرر آن بوده اما اوج دستاورد آنها جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای بود چیزی که ما اساسا قصدی برای ساختن آن نداشتیم لذا میتوان گفت که اگر برجام به نفع ما نبود روی آن پا گذاشته نمی شد.
7264/6060

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال