قطع آب آشامیدنی روستای پاعلم پلدختر

خرم آباد -ایرنا - قطعی 6 روزه آب آشامیدنی در روستای پاعلم پلدختر برای اهالی این منطقه در فصل سرما مشکلاتی را ایجاد کرده است.

عباسعلی نظری یکی از اهالی روستای پاعلم به خبرنگار ایرنا در پلدختر گفت: قطعی آب روستا، اهالی را با بحران مواجه و در این فصل سرما و بارندگی علاوه بر تحمل مشقت فراوان ، در حوزه بهداشت سلامت آنها را به خطر انداخته و زندگی روزمره را مختل ساخته است.
وی با ابراز گلایه از قطعی 6 روزه آب روستا افزود: قطع آب آشامیدنی در روستای پاعلم سبب شده که ما برای تامین آب مورد نیاز به شهر پلدختر مراجعه کنیم که این موضوع برای ما هزینه بردار و همراه با خطرات جاده ای است.
آقا میرزا دریکوند یکی از اهالی روستای پاعلم به خبرنگار ایرنا در پلدختر گفت: قطعی آب آشامیدنی سبب شده اهالی برای تهیه آب مورد نیاز کارهای روزمره به روستاهای اطراف مراجعه کنند که نیاز به وسیله نقلیه و حمل و نقل دارد.
دهیار روستای پاعلم در این رابطه به خبرنگار ایرنا در پلدختر گفت: روستای پاعلم در 50 کیلومتری جنوب شهر پلدختر واقع شده که دارای 311 خانوار با یکهزار و 700 نفر جمعیت است.
حجت بساطی افزود:این روستا دارای 2 حلقه چاه است و آب آشامیدنی اهالی آن از چاه جدید تامین می شد که اکنون مدت 6 روز است به علت سوختگی پمپ آب قطع شده است.
وی تصریح کرد: موتور چاه قدیم نیز نیمه سوز شده و تنها می تواند پاسخگوی 2 خانوار از جمعیت روستا باشد.
دهیار روستای پاعلم گفت: این مشکلات بارها با مسوولان آبفار در میان گذاشته شده اما متاسفانه تاکنون در این رابطه اقدام عملی انجام نگرفته و مشکل همچنان به قوت خویش باقی است.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان پلدختر نیز گفت: روستای پاعلم با تعداد 303 مشترک آب آشامیدنی آن از 2حلقه چاه موجود در منطقه تامین می گردد که به صورت نوبتی وارد مدار می شوند.
مرتضی کاییدی اظهار داشت: چاه شماره یک به دلیل سوختن الکترو پمپ 37 کیلو وات از روز چهارشنبه 16 آبان ماه جاری از مدار خارج و پمپ 30 کیلو وات چاه دوم جهت تامین و رفع مشکل آب روستا وارد مدار شد.
وی افزود: متاسفانه به دلیل وجود انشعابات غیر مجاز و پشت کنتوری و مصرف بی رویه برخی مشترکان آب آشامیدنی پاسخگو اهالی نیست و تعدادی از مشترکان در سطح روستا در طول روز با افت فشار مواجه هستند.
کاییدی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اهالی بیش از 360 میلیون ریالی به آبفار بدهکار هستند این شرکت توان خرید الکتروپمپ را ندارد.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان پلدختر از روستاییان خواست نسبت به پرداخت آب بهای خود در اسرع وقت اقدام کنند تا این شرکت بتواند خدمات بیشتر و بهتری را به مشترکان ارائه دهد.
شهرستان پلدختر در 120 کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است .
7272/6060

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال