استاندار لرستان:

حوزه گردشگری لرستان به مرحله شکوفایی رسیده است

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: حوزه گردشگری در این استان وارد مرحله جدیدی شده و همانند سایر نقاط کشور رو به رشد و توسعه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید موسی خادمی روز سه شنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر در سالن جلسات استانداری لرستان بیان کرد: استان لرستان دارای جاذبه ها و ظرفیت های قابل توجهی در حوزه گردشگری است و نیازمند فرهنگ سازی و فرهنگ پذیرش حضور گردشگران در استان نهادینه شود.
وی اظهار کرد: به دلیل ظرفیت های گردشگری منحصر به فرد لرستان باید جزو استان های مهم کشور در این حوزه محسوب شود و مردم استان باید به لحاظ سرمایه گذاری و فرهنگی آمادگی داشته باشند.
خادمی یکی از اهداف گردشگری را بهبود اقتصاد شهرهای هدف گردشگری برشمرد و گفت: حضور گردشگران باید در استان تبدیل به درآمد و رونق اقتصادی شود که در این مهم نقش مردم بسیار حائز اهمیت است.
استاندار لرستان با اشاره حضور چشمگیر مسافران نوروزی و رشد قابل توجه بازدیدکنندگان اماکن گردشگری بیان کرد: این امر مسئولیت را در استان چند برابر می کند و باید برای سال های آینده برنامه ریزیهای گسترده تری انجام شود.
استاندار لرستان همچنین گفت:تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی استان امکان استفاده و بهره وری هرچه بیشتر را از حداقل امکانات میسر می کند.
وی با بیان اینکه بنا بر گزارشات رضایت نسبی از عملکرد تمام دستگاه های اجرایی در راستای ستاد اجرایی خدمات سفر وجود دارد، اظهار کرد: اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروزی امسال بیانگر تعامل و همگرایی دستگاه های اجرایی استان است.
خادمی با بیان اینکه در برخی زمینه ها زیرساخت ها و امکانات بیشتری در این استان با توجه به جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری وجود دارد، بیان کرد:نگاه تعاملی به جای رقابت های منفی کارهای بزرگی را به نتیجه می رساند.
استاندار لرستان بر ضرورت نهادینه سازی و درک مفهوم تعامل و همگرایی تاکید کرد و گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید با آگاهی کامل از ایجاد موانع بر مسیر پیشرفت استان و بخشی نگری جلوگیری کنند.

** حضور مسافران نوروزی در لرستان 100 درصد رشد داشت
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیز در این نشست گفت: حضور مسافران نورزوی در این استان در تعطیلات نوروزی رشد 100 درصد داشته است که به دلیل آمارهای مازاد سال های گذشته رشد 36 درصدی ثبت شده است.
سید امین قاسمی بیان کرد: یکهزار و 300 نفر از اعضای دستگاه‌ های مختلف کار توزیع اقلام تبلیغاتی و اطلاع‌ رسانی را انجام دادند.
به گفته وی در دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر در ایام نوروز بیش از 600 هزار بروشور تبلیغاتی توزیع و 19 بازارچه صنایع ‌دستی و سوغات در استان فعال شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان افزود: 50 تخته چادر عشایری در ایام نوروز در سطح محورهای استان لرستان برپا شد.
وی گفت: طبق آمارها سه میلیون و 792 هزار گردشگر از جاذبه ‌های گردشگری لرستان بازدید کردند و قلعه فلک الافلاک با 181 هزار و 736 نفر بازدیدکننده بیشترین آمار بازدیدکننده را به خود اختصاص داد.
به گفته قاسمی در ایام نوروز امسال 714 هزار نفر شب در استان لرستان اقامت داشته‌ اند که این آمار بیانگر رشد 36 درصدی است.
وی افزود: 25 هتل، 11 اقامتگاه بوم گردی، 2 هزار و 100 کلاس درس و 2 هزار و 500 چادر جهت اسکان مسافران نوروزی در لرستان مهیا شد.
7274/6060

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال