600 دانش آموز پلدختر در جشنواره جابر بن حیان شرکت کردند

خرم آباد - ایرنا - رییس اداره آموزش و پرورش پلدختر گفت: 600 دانش آموز مقطع ابتدایی پلدختر در جشنواره منطقه ای جابر بن حیان شرکت کردند.

رضا شاهمرادی روز پنجشنبه در حاشیه آئین افتتاح این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در مرحله منطقه ای 200 اثر در قالب ارائه طرح های پژوهشی و تحقیقی، مدل، نمایش ، آزمایش و طراحی و ساخت در این جشنواره به نمایش گذاشته شد که طرح های برگزیده به مرحله استانی راه خواهند یافت.
وی به اهداف جشنواره جابربن حیان اشاره کرد و افزود: کنجکاوی دانش آموزان به شناخت پدیده ها، فکر کردن، شنیدن، گفتن، بیان مقصود، خواندن و نوشتن و حساب کردن از جمله اهداف علمی آموزشی این جشنواره است.
وی همکاری با سایر دانش آموزان و شرکت آنها در بازی ها و فعالیت های گروهی را از اهداف اجتماعی و محافظت و استفاده از حواس و حفظ محیط زیست را از اهداف زیستی این جشنواره عنوان کرد.
رییس اداره آموزش و پرورش پلدختر همچنین گفت: برگزاری این جشنواره باعث تشویق دانش اموزان به پژوهش ، فعالیت های علمی ، روحیه پرسشگری و کنجکاوی ،تقویت مهارت های زندگی ، شناسایی و تقویت استعداد های دانش آموزان و آشنایی آنها با علوم و فناوری های جدید و افزایش سطح خلاقیت می شود.
آیین افتتاح جشنواره جابربن حیان در سالن اجتماعات دبیرستان شاهد دوره اول پلدختر برگزار شد.
شهرستان پلدختر در 120 کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است.
آخرین اخبار و رویدادهای استان لرستان، ایران و جهان علاوه بر سایت ایرنا لرستان در کانال تلگرامی @irnalorestan نیز منتشر می شوند.
7272/6060

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال