معاون وزیر راه و شهرسازی:

بخش اول آزادراه خرم آباد - اراک امسال افتتاح می شود

خرم آباد - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور گفت: بخش اول آزادراه خرم آباد به اراک یعنی محور خرم آباد - بروجرد تا پایان امسال یا ابتدای سال 98 با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا خیرالله خادمی عصر چهارشنبه در نشست بررسی راه های استان لرستان در سالن اجتماعات استانداری افزود: آزاد راه خرم آباد - بروجرد - اراک به عنوان بخشی از کریدور شمال به جنوب از محورهای مهم در حال ساخت است.
وی درخصوص ریزش های جاده ای در محدوده آزادراه خرم آباد - پل زال گفت: این محور جزو جاده های جوان کشور است و با توجه به مسیر بسیار سخت آن بسیاری از این ریزش ها طبیعی است اما به سرمایه گذار طرح دستور رفع این مشکلات را ابلاغ کرده ایم.
وی ادامه داد: بخشی از دیواره های ضامن برای جلوگیری از ریزش های احتمالی در این آزادراه اجرا شده است و اجرای بخش دیگر نیز در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
خادمی درخصوص راه ارتباطی ریلی دورود به خرم آباد نیز گفت: این محور اگر به سمت جنوب نرود از اثرگذاری کمی برخوردار خواهد شد لذا از ابتدای طراحی این خط آهن مبنا را بر ادامه گذاشتیم و طراحی آن نیز بر همین اساس انجام شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت راه های استان لرستان در سیستم حمل و نقل کشور اظهار کرد: آزادراه خرم آباد - اراک یک نیاز برای سیستم حمل و نقل کشور است لذا تمام تلاش خود را برای اجرای سریع و با کیفیت این طرح به کار گرفته ایم.

** راه آهن دورود - خرم آباد درصورت متصل نشدن به بنادر جنوبی ابتر می ماند
استاندار لرستان نیز در این نشست گفت: طرح راه آهن دورود - خرم آباد اگر تنها به اتصال این 2 شهر محدود شود ابتر خواهد بود لذا باید برای افزایش کارایی و بهره وری به بنادر جنوبی متصل شود.
سید موسی خادمی افزود: 12 کیلومتر از محور ازنا - شازند آماده است و بزودی به بهره برداری خواهد رسید؛ همچنین مبلغ 65 میلیارد ریال برای کمربندی شهرستان دورود اختصاص می یابد.
وی اظهار کرد: آزادراه خرم آباد - اراک نیز با همت قرارگاه و موسسات وابسته با سرعت در حال انجام است و امیدواریم که امسال به بهره برداری برسد.
استاندار لرستان درخصوص برنامه های درنظر گرفته شده برای آزاد راه خرم آباد - اراک گفت: بحث ارتباط این محور به آزاد راه خرم آباد - پل زال نیز مطرح است که امیدواریم با پیگیری های لازم و تلاش همه مسئولان، این مهم محقق شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور روز چهارشنبه به منظور بازدید از چند طرح جاده ای و ریلی به استان لرستان سفر کرد.
7264/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال