متخلف زنده گیری کبک در شهرستان دلفان دستگیر شد

خرم آباد - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست دلفان گفت: یک فرد متخلف که اقدام به زنده گیری کبک در شهرستان دلفان کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا قاسم دلفانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان در حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی برای جلوگیری از تخلفات زیست محیطی در منطقه میربگ جنوبی به یک نفر متخلف زنده گیری کبک برخورد کردند که پس از تعقیب و گریز موفق به دستگیری او شدند.
وی با بیان اینکه از این فرد متخلف 15 بال کبک و وسایل زنده گیری پرندگان از جمله 2 رشته تور زنده گیری و یک عدد ضبط صوت کشف و ضبط شد، عنوان کرد: پرونده این فرد متخلف پس از بازجویی مقدماتی برای سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع و لوازم کشف شده از وی تا صدور رای قطعی به صورت امانی زیر نظر سازمان محیط زیست نگهداری می شود.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان دلفان گفت: محیط بانان این اداره پس از اطمینان از سلامتی و قابلیت برگشت این پرندگان به طبیعت اقدام به رها سازی پرندگان در دامن طبیعت کردند.
شهرستان دلفان با 150 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان لرستان واقع شده است.
آخرین اخبار و رویدادهای استان لرستان، ایران و جهان علاوه بر سایت ایرنا لرستان در کانال تلگرامی @irnalorestan نیز منتشر می شوند.
7265/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال