64 پایگاه اورژانس لرستان در تعطیلات نوروز به مسافران خدمات می دهند

خرم آباد - ایرنا- مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: 64 پایگاه اورژانس جاده ای و شهری به منظور ارائه خدمات لازم به مسافران و گردشگران در استان لرستان فعال می شود.

به گزارش ایرنا، رضا پیری علم روز سه شنبه در جلسه شورای سلامت که در محل استانداری لرستان برگزار شد اظهار کرد: طرح سلامت نوروزی از 15 اسفندماه آغاز شده و تا 15 فروردین 97 ادامه دارد بر سلامت و ارتقای بهداشت مواد غذایی ، آب، مراکز عرضه مواد غذایی، رستوارن ها و اماکن بین راهی نظارت می کنند.
به گفته وی در ایام تعطیلات نوروز همچنین 32 داروخانه شبانه روزی، 26 بیمارستان، 11 دستگاه آمبولانس، 2 اتوبوس آمبولانس ، 2 بالگرد و 9 ایستگاه سلامت ارائه خدمت خواهند داشت.

**2 کشتارگاه در لرستان مجهز به سیستم پیش سرد هستند
غلامرضا توکلی مدیرکل دامپزشکی استان لرستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تنها 2 کشتارگاه در این استان مجهز به سیستم پیش سرد هستند گفت: 10 کشتارگاه دیگر استان نیازمند دریافت وام برای ایجاد پیش سرد هستند.
وی با انتقاد از اینکه شهرداری ها به کشتارگاههای شهری وام تجهیز کشتارگاه ها نمی دهند اظهار کرد: 6 کشتارگاه شهری داریم که در صورت همکاری شهرداری باید مجهز به پیش سرد شوند.
مدیرکل دامپزشکی لرستان با اشاره به معدوم سازی تعدادی از پرندگان دریاچه کیو خرم آباد نیز گفت: بعد از تایید گزارش مبنی بر آلودگی این پرندگان معدوم سازی و قرنطینه دریاچه انجام شد.
به گفته وی سال گذشته 12 میلیون قطعه در راستای پیشگیری از انتقال آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معدوم شد و امسال نیزدر نیمه دوم 25 میلیون قطعه معدوم سازی انجام شده است.
/6060/1920

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال