مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی:

مجالس مذهبی باید آگاهی بخش و وحدت آفرین باشد

خرم آباد- ایرنا- مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مجالس مذهبی در تراز اسلامی باید آگاهی‌بخش ، بیدارگر و وحدت‌آفرین باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رضا معممی مقدمی روز سه‌شنبه در همایش ستاد ساماندهی شئون فرهنگی لرستان با بیان اینکه مهمترین کار ستاد ساماندهی شئون فرهنگی ، نهادینه کردن مجالس مذهبی در تراز اسلامی است ، اظهار کرد: به خاطر کمبود مساجد و بحث‌های سخت‌افزاری نمی‌توانیم پذیرش بیش از 800 هزار معتکف را داشته باشیم اما مردم می توانند در خانه نیز اعمال اعتکاف را انجام دهند.
وی با تاکید بر اینکه سازمان تبلیغات اسلامی متولی مناسبت‌های مذهبی است و عمده چالش یا انحراف عزاداری‌های امروز ما هدف پنداشتن عزاداری‌ها است، افزود: عزاداری کردن از شعائر حیاتی است اما باید بدانید عزاداری هدف نیست، اگر عزاداری هدف شد مخاطب را به فکر فرو نمی‌برد.
مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اگر مشکلات اجتماعی و فرهنگی و مذهبی درست درک و مدیریت نشود تبدیل به چالش می‌شود، گفت: برگزاری دهه‌های عزاداری متعدد کار درستی نیست و از پدیده‌هایی است که باعث افراط گری در مجالس مذهبی می‌شود.
وی بابیان اینکه امروز دشمن برای مقابله با مجالس مذهبی ما بدل آن را درست می‌کند، تا به تشیع واقعی ضربه بزند، بیان کرد: یک جریان نفوذی شدید رویکرد مشهد مذهبی ما را به سمت سیاحتی صرف تغییر می‌دهد.
وی اظهار کرد: فرهنگ زیارت، فرهنگ حاجت طلبی نیست، فرهنگ انسان‌سازی است.
7274/6060

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال