بیانیه دانشگاه علوم پزشکی لرستان درخصوص توهین یک دانشجو به قوم لر

خرم آباد - ایرنا - دانشگاه علوم پزشکی لرستان در پی توهین یکی از دانشجویان این دانشگاه به قوم لر روز سه شنبه بیانیه ای صادر کرد و مردم لرستان را به آرامش، وحدت و همدلی دعوت کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این بیانیه آمده است: به اطلاع مردم فهیم، قدرشناس، دانشجویان گرامی، اصحاب محترم رسانه، تشکل های سیاسی و انجمن های فعال مدنی و اجتماعی می رساند در پی اقدام نابخردانه توهین به قوم لر توسط حمید راستاد دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ضمن دعوت مردم لرستان به آرامش، وحدت و همدلی اقداماتی برای تنبیه این دانشجوی خاطی انجام شده است.
این بیانیه می افزاید: در همان ساعات اولیه انتشار مطلب توسط این دانشجوی خاطی مراتب توسط مدیریت حراست دانشگاه پیگیری و دانشجو همراه با پدر و مادرش به حراست دعوت شد و ضمن تقبیح نمودن حرکت نامبرده ارشادات لازم توسط مدیر حراست انجام و مراتب برای پیگیری بیشتر به مراجع ذیصلاح ارسال شد.
در این بیان آمده است: محروم کردن و لغو جلسه دفاع این دانشجو در روز یکشنبه بیستم اسفندماه تا اطلاع ثانوی و تصمیم گیری از طریق کمیته انضباطی دانشگاه در این خصوص از دیگر اقدامات انجام شده برای تنبیه این دانشجو می باشند.
این بیانیه می افزاید: دانشگاه علوم پزشکی از طریق دادستان محترم شهرستان خرم آباد به عنوان مدعی العموم خواستار پیگیری پرونده این دانشجوی خاطی است تا درس عبرتی برای دیگران باشد که به راحتی به هویت، فرهنگ و تمدن هیچ قومی در سراسر ایران اسلامی توهین نکنند.
در پایان این بیانیه آمده است: از خداوند قادر توفیق و سربلندی برای همه اقوام ایرانی در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی را خواستاریم چرا که بر این باوریم که اقوام ایرانی با وحدت، همدلی و یکپارچگی در طول تاریخ ثابت کرده اند که سد محکمی در مقابل بیگانگان بوده اند و همین همدلی باعث عصبانیت رژیم های صهیونیستی و تفرقه افکنان داخلی است.
یک دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان چندی پیش در صفحه اینستاگرام خود به مردم خرم آباد و قوم لر توهین کرد که این اقدام بازتاب گسترده ای داشت.
این دانشجوی اهل رشت با ادبیاتی توهین آمیز در مورد شهر خرم آباد، استان لرستان و قوم لر مطالبی را نوشته و نابودی این قوم را آرزو کرده بود.
در پی واکنش مردم لرستان نسبت به این اهانت و احضار این دانشجو از سوی حراست دانشگاه، وی توضیح داد که وضعیت مالی مناسبی ندارد و اخیرا گوشی تلفن همراه او به سرقت رفته است.
3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال