13 هزار و 962 مبلغ به آیین های اعتکاف اعزام می شود

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل تشکل ‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: 13 هزار و 962 مبلغ سال آینده به آیین های مختلف اعتکاف در سراسر کشور اعزام می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا معممی مقدم روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات تبلیغات اسلامی لرستان افزود: از سال 1374 که سازمان تبلیغات اسلامی به بحث اعتکاف ورود کرده است، شاهد رشد 63 درصدی معتکفین بوده ایم.
وی بیان کرد: جشن ولادت حضرت علی(ع)، اجرای اعمال ام داوود، پاسداشت مدافعان حرم و نکوداشت و تجلیل از خانواده شهدا با محوریت جریان سازی شهید حججی از برنامه های آیین اعتکاف امسال می باشند.
مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی تبلیغات اسلامی افزود: اعتکاف باعث انقلابی ماندن جامعه و اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه می شود.
وی با بیان اینکه اعتکاف سه مولفه خدا، مسجد و انسان را دارد گفت: رهبر معظم انقلاب اعتکاف را از رویش های انقلاب برشمردند.
معممی مقدم از اعتکاف به عنوان قرار گرفتن انسان مشتاق در جاذبه عشق و محبت الهی یاد کرد و افزود: باید از اعتکاف بیشترین استفاده را کرد.
مدیرکل تشکل ‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: برنامه ریزی ، آسیب شناسی اعتکاف و برگزاری براساس محکمات دینی مد نظر است.
وی افزود: اعتکاف در تراز اسلامی با برنامه ریزی و آسیب شناسی محقق و مطابق شرع مقدس و احکام مندرج در رساله منجر به تولید توحید موحدانه می شود.
وی با بیان اینکه ایجاد پیوند عاطفی و معنوی توسط شبکه تبلیغ در بین معتکفین باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: اعتکاف فرصتی برای بازگشت معصومیت از دست رفته و تمرین مراقبت، خلوت، تفکر، محاسبه نفس، دعا و استغفار است.
معممی مقدم منشا همه آسیب های اجتماعی را ضعف توحیدی و عقیدتی جامعه دانست و افزود: اعتکاف یک عمل فردی و یک پویش همگانی برای خوب ماندن است زیرا کارکرد اجتماعی دارد .
وی اظهار کرد: وجود مبلغ معتکف در جمع معتکفین مهم است، اینکه مبلغ برود یک ساعت سخنرانی در جمع معتکفین بگوید و بیاید کافی نیست، باید برود و بماند و ارتباط عاطفی برقرار کند تا بتواند شبهات را از بین ببرد.
معممی مقدم با اشاره به اینکه نذر فرهنگی یکی از مباحثی است که می تواند در جریان اعتکاف نهادینه شود، ادامه داد: انسان مناسکی انسان کاملی نیست، اگر می خواهیم به مراتب بالاتر دین برویم باید اخلاقی شویم.
وی گفت: شکل گیری نهضتی برای اجرای سبک زندگی اسلامی و پیگیری هدفمند اقتصاد مقاومتی می تواند در قالب کارکردهای اجتماعی اعتکاف پیگیری شود.
وی مکتب تشیع را مکتب فرصت سازی دانست و افزود: برگزاری آیین های مذهبی، فلسفه وجودی خاص خود را دارد که باید درک شود.
آیین اعتکاف روزهای 11 تا 13 فروردین 97 برگزار خواهد شد.
7274/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال